Wpadka ZDM w Gliwicach. „Wszystkie drogi są przejezdne”, a internauci pokazali nieodśnieżone ulice

Zima tradycyjnie zaskoczyła drogowców w całej Polsce. Nie inaczej było w Gliwicach. W poniedziałek rano wiele osób spóźniło się do pracy, bo drogi w mieście były nieprzejezdne. Doszło do kilku kolizji, a ciężarówki miały problem z wjechaniem na wzniesienie.

Tymczasem, popołudniu Zarząd Dróg Miejskich radośnie poinformował na Facebooku: „Wszystkie drogi w Gliwicach przejezdne! Na niektórych jeszcze znajduje się warstwa błota pośniegowego, które sukcesywnie jest usuwane”, a na dowód opublikowano zdjęcia z monitoringu z wybranych dróg m.in. DTŚ.

Internauci od razu wytknęli urzędnikom „sianie propagandy”.

Natychmiast zaczęli zamieszczać w sieci zdjęcia zaśnieżonych ulic. Pojawiły się fotografie dróg z różnych dzielnic Gliwic, w tym ścisłego centrum.

Oto niektóre komentarze:
– „Na Placu Piastów też śniegu masa samo centrum i auta ledwo co jadą”
– „Znów kierowcy sami sobie śnieg rozjeździli, ale tak niech będzie ze ogarnęli”
– „Jasne hahaha ciekawe gdzie na pewno nie na Sośnicy”
– „No nie wiem czy przejezdne, Daszyńskiego dalej całe w śniegu i auta boczkiem latają”
– „Chyba przed chwilą jechałem alternatywną drogą, w alternatywnym mieście leżącym na alternatywnym kontynencie i w alternatywnej rzeczywistości”
– „Ratrakiem wszystko jest przejezdne”
– „Lekki podjazd i auta stoją. To jest ulica Rybnicka (a nie jakaś osiedlowa), a pada od wczoraj. Czy zarząd może odnieść się do tego zdjęcia?”

Wpadka ZDM w Gliwicach wynika prawdopodobnie z tego, że urzędnicy na siłę chcieli pokazać, iż panują nad sytuacją. Być może od dyrekcji ZDM wymagały tego władze Gliwic.

Tego nie wiemy. Chęć pochwalenia się sukcesem w odśnieżaniu spowodowała, że drogowcy przedstawili zdjęcia odśnieżonych głównych dróg w Gliwicach, które muszą odśnieżać w pierwszej kolejności tzn. DTŚ czy DK88. Na innych ulicach, także w ścisłym centrum, sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Być może gdyby głodni sukcesu urzędnicy nie napisali, że przejezdne są wszystkie drogi, a główne trasy to nie byłoby sprawy.

Zobacz zdjęcia od internautów

Cała dyskusja oraz więcej zdjęć na naszym Facebooku

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2 lat temu

może najpierw odśnieżcie swoje samochody zgodnie z przepisami

Stefan
Stefan
2 lat temu
Reply to  Andrzej

co ma piernik do wiatraka?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI