r e k l a m a
spot_imgspot_img

Wszystkich Świętych w Gliwicach – utrudnienia i objazdy

Zmiany w organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych dotyczyć będą rejonu dwóch gliwickich nekropolii: Cmentarza Centralnego i Cmentarza św. Wojciecha.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 31.10.2019 od godz. 17:00 do 04.11.2019 do godz. 21:00.

Cmentarz Centralny
Przy cmentarzu Centralnym, odcinek ul. Kozielskiej między ul. Okulickiego i rondem im. Andersa zostanie wyłączony z ruchu.
Kierowcy jadący od strony ul. Kozielskiej, poprowadzeni zostaną ul. Okulickiego w prawo do DK88 lub w lewo w kierunku ul. Andersa.
Odcinki tych ulic zostaną przekształcone w drogi jednokierunkowe.

Od strony węzła DK88 – Okulickiego będzie można dojechać do parkingu przy Parku Handlowym Arena i parkingu usytuowanego na tyłach cmentarza Centralnego. Dodatkowo umożliwione zostanie parkowanie po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego. W trakcie obowiązywania zmienionej organizacji ruchu, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego zostanie wyłączona.

Cmentarz przy ul. św. Wojciecha
Jeden kierunek ruchu wprowadzony zostanie na ul. św. Wojciecha i na ul. Myśliwskiej, na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej. Dojazd do cmentarza przy ul. św. Wojciecha odbywał się będzie od ul. Toszeckiej.
Wzorem lat poprzednich na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania się.
Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką.

Przypominamy, że kierowcy jadący ul. Toszecką od strony Pyskowic, nie mogą skręcać w lewo w ul. Wojciecha (zakaz skrętu – linia ciągła). W rejon cmentarza dojechać będzie można, skręcając odpowiednio wcześniej, w dwukierunkowy odcinek ulicy Myśliwskiej (do skrzyżowania z ul. Bończyka).

Na 31 października oraz na 1 i 2 listopada zaplanowano wprowadzenie wielu zmian w komunikacji miejskiej. Mają one związek z dniem Wszystkich Świętych. Najważniejszą jest wprowadzenie bezpłatnych przejazdów oraz uruchomienie specjalnych linii.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada na wszystkich kursach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych. Ponadto Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi 15 dodatkowych linii. Autobusy sześciu z nich – C10, C12, C13, C14, C15 i C16 – będą kursować już ostatniego dnia października. Pojazdy wszystkich piętnastu linii – poza już wymienionymi są to także C1, C3, C4, C5, C6, C7 C8, C9, C11 – będą natomiast kursować w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki. – Udogodnienia mają zachęcić do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Ci, którzy zdecydują się na taki wybór, nie będą musieli się martwić o miejsce parkingowe w pobliżu cmentarza – dodaje.

Wszystkie dodatkowe, specjalne linie autobusowe będą oznaczone literą C. Kursować będą w pobliżu cmentarzy w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Będzinie, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Knurowie, Czeladzi i w Tychach. Zmian nie unikną regularnie linie ZTM. Niektórym w dniach od 31 października do 2 listopada zmieniona zostanie trasa i zostaną podstawione większe pojazdy. W dniu Wszystkich Świętych na zdecydowanej większości linii obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy, a połączenia 4 linii autobusowych (nr 142, 232, 515 i 750) zostaną zawieszone.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Takatam
Takatam
4 lat temu

Mam nadzieję, że darmowo będzie można jeździć autobusami ZTM w dniu 1 listopada między cmentarzami.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
4 lat temu
Reply to  Takatam

Właśnie piszą o tym w artykule, ze przejazdy będą bezpłatne.

Nati
Nati
4 lat temu

Obok cmentarza centralnego można już przejechać normalnie? Czy trzymają się ściśle ustaleń 😉

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI