r e k l a m a


Wybierasz się w podróż? Sprawdź, w jakich sytuacjach pomoże Ci pakiet assistance

Na drodze wszystko może się zdarzyć, nawet jeśli wsiadamy za kółko tylko na moment, by na przykład podjechać po artykuły spożywcze do pobliskiego marketu. Nie jest jednak tajemnicą, że im dłuższa będzie nasza podróż, tym (statystycznie) większa szansa, że przytrafi nam się coś niespodziewanego. I nie mówimy tu wyłącznie o kolizji czy wypadku, ale także o innych zdarzeniach, jak chociażby pusty bak czy awaria silnika. O tych i innych sytuacjach, w których pomocny okazać się może pakiet assistance, piszemy w dzisiejszym artykule.

Coraz więcej kierowców wykupuje assistance

Według badań przeprowadzonych przez Mondial Assistance, z pakietu tego skorzystało w 2017 roku 2,5 miliona Polaków. Oznacza to, że w ciągu kilku lat liczba nabywców tego ubezpieczenia podwoiła się.

Pan Marek, 36-letni mieszkaniec Gliwic, wybrał się z rodziną na tygodniowy wypoczynek w austriackich górach. W drodze powrotnej jego auto stanęło w przysłowiowym szczerym polu. Przyczyną okazała się awaria silnika.

Podobna sytuacja przytrafiła mi się już po raz drugi, ale po raz pierwszy za granicą. Jednak, nauczony doświadczeniem, jeszcze przed wyjazdem do Austrii wykupiłem na stronie ranking assistance (https://ranking-assistance.pl) OC, do którego dobrałem rozszerzony pakiet ubezpieczenia. Opłaciło się, bo nie zapłaciłem ani grosza ani za holowanie, ani za naprawę auta. Gdyby nie assistance, z pewnością sporo bym się wykosztował… Jeszcze przed moim wyjazdem nieoceniona okazała się pomoc konsultanta z ranking assistance, który doradził mi, jakie opcje powinienem wykupić, a których nie będę potrzebował. Nie jestem ekspertem od ubezpieczeń, dlatego tym bardziej ucieszyłem się, że mogłem za darmo skorzystać z usług profesjonalnego doradcy, który dokładnie wszystko mi wyjaśnił – mówi pan Marek.

Elastyczne assistance

Dobrowolne ubezpieczenie assistance to pomoc kierowcy w zakresie technicznym, ale również prawnym, medycznym oraz informacyjnym. Warto przy tym pamiętać, że jest to polisa bardzo elastyczna – od Ciebie zależy, przed jakimi zdarzeniami będziesz chciał zapewnić sobie ochronę. Pakiety assistance dodawane do OC i AC (zwykle bezpłatnie) obejmują zazwyczaj zdarzenia będące następstwem kolizji lub wypadku. Dopiero w pakietach rozszerzonych możesz wykupić opcje dodatkowe. Oczywiście im więcej tych ostatnich, tym więcej za ubezpieczenie zapłacisz, jednak, szczególnie w przypadku dłuższych podróży, warto to zrobić, bo na przykład pomoc techniczna czy medyczna poza granicami Polski może być wyjątkowo kosztowna.

Wyobraź sobie, że podczas rodzinnej wycieczki do jednej ze stolic Europy w bok Twojego auta uderza inny samochód. Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało, jednak Ty doznajesz urazu nadgarstka. Urazu na tyle poważnego, że nie możesz dalej prowadzić. Czy wiesz, że w rozszerzonym pakiecie assistance ubezpieczyciel może pokryć nie tylko koszty odholowania Twojego auta do najbliższego warsztatu oraz koszty opieki medycznej? Jeśli na przykład podróżowałeś z dziećmi czy zwierzętami domowymi, towarzystwo ubezpieczeniowe może zapewnić im opiekę, a Wam wszystkim – nocleg. Jeśli będziesz potrzebował usługi tłumacza czy pomocy prawnej, takie opcje również znajdują się w części pakietów.

Jak szybko znaleźć najlepsze assistance?

Najtańsze ubezpieczenie assistance znajdziesz oczywiście w Internecie. Możesz skorzystać z kalkulatorów, które znajdują się na stronach większości towarzystwa, jednak by zrobić to naprawdę szybko, skorzystaj z narzędzia o nazwie porównywarka ubezpieczeń. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz – otrzymasz co najmniej kilka ofert od sprawdzonych ubezpieczycieli. Bez trudu wybierzesz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Umowę ubezpieczenia zawrzesz bezpośrednio z wybranym TU i kupisz je nie wychodząc z domu.

Oczywiście zakres polisy assistance jest najważniejszy, jednak trzeba pamiętać, że nie jest on regulowany ustawowo. Nasi klienci są często zaskoczeni tym, że dzięki naszej porównywarce znaleźli ubezpieczenie nie tylko lepsze, ale na dodatek tańsze od tego, które posiadali wcześniej. Chwalą sobie też łatwość obsługi – jak się okazuje, nawet osoby rzadko korzystające z komputera nie mają problemów, by skorzystać z naszego kalkulatora ubezpieczeń, bo jest on naprawdę intuicyjny – tłumaczy doradca klienta z porównywarki ubezpieczeń porownywarka-oc-ac.pl

Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Pamiętaj, by przed zaakceptowaniem warunków umowy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). To właśnie tam znajdziesz informacje o tym, w jakich sytuacjach liczyć możesz na pomoc wybranego towarzystwa (sprawdź, czy znalazło się tam wszystko to, na czym Ci zależało). To również tam wymienione będą limity (np. dotyczące maksymalnej liczby kilometrów holowania czy maksymalnej liczby noclegów, których koszt pokryje ubezpieczyciel), a także wyłączenia, czyli sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie zobowiązane do tego, by udzielić Ci pomocy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
4 lat temu

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI