Wybory do Parlamentu Europejskiego. Na kogo głosować w Gliwicach? Zobacz listę kandydatów

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

W dniu głosowania lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do 21.00. Członek Obwodowej Komisji Wyborczej – przed wydaniem karty do głosowania – dokona sprawdzenia tożsamości wyborcy. W tym celu niezbędne będzie okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu z fotografią.

Wyborca otrzyma jedną kartę do głosowania, a jej otrzymanie musi potwierdzić poprzez złożenie własnoręcznego podpisu w spisie wyborców. Jeżeli tego nie zrobi, komisja odmówi wydania karty do głosowania. Uwaga! Tylko w przypadku okazania dokumentu potwierdzającego, że wyborca jest osobą niepełnosprawną o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, członek komisji wyda kartę bez podpisu, odnotowując przyczynę jego braku.

Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy. Znak „X” to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Głos będzie nieważny, jeżeli wyborca:
– postawi znak „X” w kratkach obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście;
– nie postawi znaku „X” w żadnej kratce;
– postawi znak „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata, którego lista została unieważniona przez okręgową komisję wyborczą.

Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.

Zobacz listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Inne ważne informacje znajdziesz tutaj

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI