r e k l a m a


Wybory już w niedzielę. Sprawdź, jak głosować

16 listopada 2014 roku gliwiczanie wybiorą Prezydenta Miasta, radnych Rady Miasta oraz radnych Sejmiku Województwa Śląskiego.

Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do 21.00. W Gliwicach o fotel prezydenta ubiega się 6 kandydatów – wśród nich obecnie urzędujący prezydent.

Chętnych do objęcia funkcji radnego jest o wiele więcej, bo blisko 300. Przypomnijmy, że w gliwickiej Radzie Miasta zasiada 25 radnych.

W mieście jest 120 komisji wyborczych, w których gliwiczanie będą mogli oddać swoje głosy. 31 z nich jest dostępnych dla osób niepełnosprawnych.

Jak głosować?

Każdy z nas otrzyma ponumerowane listy z nazwami komitetów oraz nazwiskami kandydatów.

Karta z nazwiskami kandydatów na fotel Prezydenta Gliwic będzie miała kolor różowy. Głosować można tylko na jednego kandydata stawiając znak X w kratce przy odpowiednim nazwisku.

Kandydatów na radnych Rady Miasta znajdziemy na kartach koloru białego. Głosować można tylko na jedną listę kandydatów stawiając znak X w kratce przy odpowiednim nazwisku.

Kandydatów na radnych Sejmiku Województwa znajdziemy na kartach koloru niebieskiego. Głosować można tylko na jedną listę kandydatów stawiając znak X w kratce przy odpowiednim nazwisku.

Już po godzinie 21.00 będziemy podawać wstępne wyniki wyborów w Gliwicach 2014. Informacja będzie na bieżąco aktualizowana.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI