r e k l a m a
spot_imgspot_img

Wybory samorządowe w Gliwicach 2014 na żywo

Na godzinę 17.30 frekwencja w Gliwicach wyniosła 29,17%.

Tuż po godzinie 21.00 w niedzielę 16 listopada rozpoczęła się relacja na żywo dotycząca wyników wyborów w Gliwicach. Portal infogliwice.pl jako pierwszy przekazywał Państwu najbardziej aktualne wyniki spływające z obwodowych komisji wyborczych.

Przez prawie całą noc podawaliśmy najświeższe wiadomości dotyczące wyborów samorządowych w naszym mieście. Około godziny 8.00 podaliśmy wyniki z prawie 100% komisji wyborczych. Relację przygotowuje Łukasz Fedorczyk.

Wyniki na żywo są cały czas aktualizowane – najświeższe na górze.

—————-

Aktualności na żywo

godz. 20.20
Są oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Gliwicach:
Protokół z wyborów do Rady Miasta Gliwice
ZESTAWIENIE WYNIKÓW GŁOSOWANIA I PODZIAŁU MANDATÓW W OKRĘGU WYBORCZYM NR 1
ZESTAWIENIE WYNIKÓW GŁOSOWANIA I PODZIAŁU MANDATÓW W OKRĘGU WYBORCZYM NR 2
ZESTAWIENIE WYNIKÓW GŁOSOWANIA I PODZIAŁU MANDATÓW W OKRĘGU WYBORCZYM NR 3
ZESTAWIENIE WYNIKÓW GŁOSOWANIA I PODZIAŁU MANDATÓW W OKRĘGU WYBORCZYM NR 4

godz. 15.00
W ciągu 7 dni od oficjalnego ogłoszenia wyników przez PKW prezydent musi zwołać sesję Rady Miasta. Na pierwszym posiedzeniu wybrany zostanie m.in. przewodniczący Rady i jego zastępcy. Nieoficjalnie mówi się, że Koalicja dla Gliwic na przewodniczącego zaproponuje Marka Pszonaka, który pełnił kiedyś tę funkcję.

godz. 14.00
Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz zamieścił na swojej stronie internetowej nagranie, w którym dziękuje za oddane na niego głosy.

godz 13.15
Wszystko wskazuje na to, że w okręgu nr 3 PiS zdobyło więcej głosów niż PO. W związku z tym Platforma Obywatelska straci jeden mandat w Radzie Miasta na rzecz Prawa i Sprawiedliwości. Z gry wypadnie prawdopodobnie Marcin Ziach z PO, a w jego miejsce wskoczy Bartłomiej Kowalski z PiS. Oznaczałoby to, że do Rady Miasta wejdzie 10 radnych KdG, 7 PiS, 7 PO i 1 SLD.
wybory-rada-wykres

godz. 23.55
Według gliwickiego PiS – w okręgu nr 3 zdobyte mandaty rozkładają się następująco: Koalicja dla Gliwic – 2 radnych, Prawo i Sprawiedliwość – 2 radnych, Platforma Obywatelska – 1 radny. Oznaczałoby to, że do Rady Miasta wejdzie 10 radnych KdG, 7 PiS, 7 PO i 1 SLD.

godz. 21.15
Jarosław Wieczorek (PiS) na Facebooku: ” Na ostateczne wyniki wyborów samorządowych musimy niestety jeszcze poczekać, ale już teraz raz jeszcze gratuluję wszystkim, którzy będą reprezentować mieszkańców Gliwic w magistracie, nowo-wybranej Radzie Miasta i Prezydentowi Zygmuntowi Frankiewiczowi. Dziękuję moim kontrkandydatom za uczciwą rywalizację w duchu fair play. Dziękuję wszystkim Wyborcom, przede wszystkim tym, którzy zagłosowali na mnie i na listy Prawa i Sprawiedliwości. Obiecuję solennie, że nie zabraknie nam ani świetnych pomysłów, ani sił do ciężkiej pracy”.

godz. 15.55
Wszystko wskazuje na to, że Radzie Miasta pojawi się niewiele nowych twarzy. Po raz pierwszy wybrani zostali: Paweł Wróblewski, Stanisław Kubit, Marcin Ziach, Bernard Fic, Marek Waniewski i Patryk Hodura. Reszta zasiadała w Radzie w poprzednich kadencjach.
Spośród radnych poprzedniej kadencji nie dostali się: Leszek Curyło, Zbigniew Grzyb, Marek Widuch, Joanna Karweta, Jan Wiśniewski, Henryk Woźniak, Jarosław Wypych.

godz. 15.50
PKW nadal nie podała jaka była frekwencja w ciągu całego dnia wyborczego. Jedyne dostępne dane są na godz. 17.30 w niedzielę – frekwencja 29%.

godz. 15.15
radni-wykres
Nieoficjalne wyniki Koalicji dla Gliwic ZF do Rady Miasta: 10 mandatów: Tadeusz Olejnik, Stanisław Kubit, Paweł Wróblewski, Marek Pszonak, Jan Pająk, Magdalena Budny, Michał Jaśniok, Krzysztof Kleczka, Krystyna Sowa, Grażyna Walter-Łukowicz.
Nieoficjalne wyniki PiS do Rady Miasta w Gliwicach: 6 mandatów: Marek Kopała, Krzysztof Procel, Jarosław Gonciarz, Jarosław Wieczorek, Marek Waniewski, Zdzisław Goliszewski.
Nieoficjalne wyniki PO do Rady Miasta w Gliwice: 8 mandatów: Janusz Szymanowski, Dominik Dragon, Urszula Więckowska, Marcin Ziach, Zbigniew Wygoda, Kajetan Gornig, Ewa Potocka, Patryk Hodura.
Nieoficjalne wyniki SLD do Rady Miasta w Gliwice: 1 mandat: Bernard Fic.

godz. 14.25
Zmiany w wynikach do Rady Miasta w Gliwicach. Liczba mandatów KdGZF 10, PiS 6, PO 8, SLD 1. Z listy SLD wchodzi Bernard Fic. W PiS zmiana: nie będzie pana Tylutko, tylko pan Waniewski. W KdGZF nie będzie pana Kobylińskiego.

godz. 12.10

Kto został prezydentem Gliwic?

wykres-wybory-gliwice2014

godz. 11.45
Zygmunt Frankiewicz na Facebooku: „Serdecznie dziękuję za poparcie i zaufanie, które otrzymałem od Państwa w wyborach. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nich udział, niezależnie od preferencji. Zapewniam, że będę tak jak dotychczas ciężko pracował, aby nasze miasto nadal dobrze się rozwijało”.

Borys Budka (PO) na Facebooku: „Drodzy gliwiczanie, bardzo dziękuję za udział w wyborach. Z oczywistych względów najbardziej dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Gratuluję zwycięstwa prezydentowi Zygmuntowi Frankiewiczowi i Jarosławowi Wieczorkowi, który okazał się w tym starciu lepszy ode mnie. Dziękuję za możliwość rywalizacji z każdym z pozostałych kandydatów na prezydenta miasta. Wierzę również, że do gliwickiej rady miasta wybraliśmy najlepszych z najlepszych. Cieszę się, że obdarzyliście Państwo swoim zaufaniem kandydatów Platformy Obywatelskiej, dzięki czemu – jak wszystko na to wskazuje – nasz klub będzie liczył ośmioro radnych”.

godz. 11.20
Wybory samorządowe 2014 przebiegły w naszym rejonie bez większych problemów. Policja nie odnotowała incydentów, które mogłyby zakłócić ciszę wyborczą czy przebieg głosowania.
Podjęto sześć interwencji. Między innymi w gminie Pilchowice – tu w toalecie jednego z lokali zabarykadował się mężczyzna wykazujący objawy problemów psychicznych. Został wyprowadzony i przewieziony do szpitala psychiatrycznego.

godz. 10.10
Nieoficjalne wyniki Koalicji dla Gliwic ZF do Rady Miasta: 11 mandatów: Olejnik, Kubit, Wróblewski, Pszonak, Pająk, Budny, Jaśniok, Kleczka, Sowa, Walter-Łukowicz, Kobyliński.
Nieoficjalne wyniki PiS do Rady Miasta w Gliwicach: 6 mandatów: Kopała, Procel, Gonciarz, Wieczorek, Waniewski, Goliszewski.
Nieoficjalne wyniki PO do Rady Miasta w Gliwice: 8 mandatów: Szymanowski, Dragon, Więckowska, Ziach, Wygoda, Gornig, Potocka, Hodura.

godz. 08.25
Nieoficjalne wyniki z blisko 100% komisji obwodowych:

Zygmunt Frankiewicz – 55,77%
Jarosław Wieczorek (PiS) – 14,55%
Borys Budka (PO) – 11,51%
Małgorzata Tkacz-Janik – 7,51%
Dariusz Jezierski – 5,39%
Marek Widuch (SLD) – 5,27%

godz. 7.52
Nieoficjalnie dowiadujemy się, że w Radzie Miasta Gliwice znajdą się: Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, PO oraz PiS. SLD prawdopodobnie nie zdobędzie nawet jednego mandatu. Są to jednak informacje nieoficjalne. Wciąż czekamy na wieści z PKW dotyczące frekwencji.

godz. 7.50
Z nieoficjalnych informacji z Miejskiej Komisji Wyborczej w Gliwicach wynika, że obecny prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz został już w pierwszej turze wybrany na kolejną kadencję.

godz. 2.00
Kolejne wyniki podamy około godz. 8.00.

godz. 01.25
Wyniki cząstkowe z kilkudziesięciu komisji obwodowych:
Zygmunt Frankiewicz – 57%
Jarosław Wieczorek – 14%
Borys Budka – 11%
Małgorzata Tkacz-Janik – 7%
Marek Widuch – 6%
Dariusz Jezierski – 5%

godz. 01.10
Wyniki prezydenckie praktycznie bez zmian.

godz. 00.45
Nieoficjalnie: W Knurowie w pierwszej turze wygrywa dotychczasowy prezydent Adam Rams z poparciem około 80%.

godz. 00.45
W sztabie Zygmunta Frankiewicza na salę wjechał tort. Koalicja dla Gliwic już świętuje.

tort-zf
frankiewicz-wybory

godz. 00.35
Wyniki cząstkowe z kilkunastu komisji obwodowych:
Zygmunt Frankiewicz – 58%
Jarosław Wieczorek – 13%
Borys Budka – 11%
Małgorzata Tkacz-Janik – 8%
Marek Widuch – 5%
Dariusz Jezierski – 5%

godz. 00.10
Wyniki cząstkowe z kilkunastu komisji obwodowych:
Zygmunt Frankiewicz – 58%
Jarosław Wieczorek – 13%
Borys Budka – 11%
Małgorzata Tkacz-Janik – 8%
Marek Widuch – 5%
Dariusz Jezierski – 5%

godz. 23.45
W Pilchowicach będzie jednak druga tura:
Maciej Gogulla 2168 głosów
Joanna Kołoczek-Wybierek 1909 głosów

godz. 23.45
Poparcie dla komitetów (Rada Miasta) w Gliwicach z około 37% obwodów:
Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza 32%
PO – 30%
PiS – 25%
SLD – 6%
Gliwice to my – 5%
Gliwiczanie – 2%

godz. 23.30
Poparcie dla komitetów (Rada Miasta) w Gliwicach z około 30% obwodów:
Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza 35%
PO – 30%
PiS – 20%
SLD – 6%
Gliwice to my – 4%
Gliwiczanie – 2%

komisja3

godz. 23.25
O godz. 17.30 frekwencja w Powiecie Gliwickim wyniosła 37,15%, natomiast w mieście Gliwice 29,17%.

godz. 23.15
Wyniki z kolejnych komisji napływają do nas na bieżąco. Mamy dane z około 30% komisji. Zygmunt Frankiewicz około 57%, drugi Jarosław Wieczorek z PiS ze sporą przewagą nad Borysem Budką z PO.

godz. 23.10
Ze wstępnych informacji straży miejskiej wynika, że w Gliwicach nie stwierdzono naruszenia ciszy wyborczej.

komisja

godz. 23.05
W Pilchowicach niedaleko Gliwic Maciej Gogulla zmierzy się w drugiej turze z Joanną Kołoczek-Wybierek.
W Rudzińcu wygrał w pierwszej turze Krzysztof Obrzut.
W Sośnicowicach prawdopodobnie wygrał w pierwszej turze Marcin Stronczek.

godz. 22.55
Spływają do nas informacje z kolejnych sztabów wyborczych. Potwierdzają się wstępne wyniki – poparcie dla Frankiewicza około 60%.

godz. 22.45
Poparcie z kolejnych kilku komisji – poparcie dla Zygmunta Frankiewicza około 60%. Niezłe wyniki PiSu.

godz. 22.35
W wielu komisjach Zygmunt Frankiewicz prowadzi zdecydowanie. Drugie wyniki zdobywają Jarosław Wieczorek lub Borys Budka.

godz. 22.17
Wyniki z kilku komisji wskazują, że Zygmunt Frankiewicz zdobył około 65% głosów. Są to nadal wyniki cząstkowe.

godz. 22:05
Spływają do nas informacje z kolejnych komisji. Przewaga Zygmunta Frankiewicza jest druzgocąca. W jednej z komisji zdobył ponad 270, a drugi Borys Budka nieco ponad 30. W kolejnej komisji podobnie – Frankiewicz blisko 250 głosów, a drugi Jarosław Wieczorek 44.

godz. 21:55
Zygmunt Frankiewicz głosował w gliwickiej dzielnicy Czechowice, gdzie obecnie mieszka. Znak „X” na kartach do głosowania postawił około godziny 9.00.

godz. 21:45
Wszystko wskazuje na to, że będzie druga tura wyborów. Ze wstępnych wyników dowiadujemy się, że największym poparciem cieszy się w Gliwicach Zygmunt Frankiewicz. Biorąc pod uwagę ogólnopolską tendencję – w drugiej turze powinien spotkać się z kandydatem PiS Jarosławem Wieczorkiem.

karty wybory2

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ola
ola
9 lat temu

60% poparcia 29% społeczeństwa gliwic..

Jamal
Jamal
9 lat temu

ola-każdego kota możesz ustawić tak, aby jego ogon skierowany był w kierunku jaki chcesz, więc przestań błyskać procentami, musisz uznać zwycięzcę w tych wyborach choć cie to boli czy nie.

Jacentus
Jacentus
9 lat temu
mlody mlodzinski
mlody mlodzinski
9 lat temu

a co z pyskowicami, wielowsią i toszkiem? Dajcie znać!

ola
ola
9 lat temu

kto mówi że mnie to boli i kto widział kota ze skierowanym własnym ogonem w ogon?

Jacentus
Jacentus
9 lat temu

Poprzednie
146 192
i
146 113
A tu jeszcze inna
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/246601
146 734
Konia z rzędem ile w końcu ma być? – to samo źródło Państwowa Komicja Wyborcza

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Bylem dzis w restauracji Modrzewiowy Dwór w Zernikach i to tam był wieczór wyborczy pana Frankiewicza.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Brawo dla pana Prezydenta. GLiwice idą w dobrą stronę

Carol
Carol
9 lat temu

FRANKIGOL WYGRAŁ !!!! BEZPARTYJNY NASZ PREZYDENT !!!! NIECH ŻYJE STARY NOWY PREZYDENT MIASTA GLIWICE !!!! 🙂

Bumarowiec
Bumarowiec
9 lat temu

Brawo, brawo, brawo Panie Prezydencie!!! Jezierski nie po płacz się, pakuj walizki i do Anglii!

gliwiczanin
gliwiczanin
9 lat temu

@Ola: reszcie Gliwiczan kij w oko, nie maja prawa sie odzywac, skoro nie chcialo im sie ruszyc 4 liter z kanapy i zuzyc 10 minut zycia na uczestniczenie w demokracji.

hate
hate
9 lat temu

„60% poparcia 29% społeczeństwa gliwic..” Z tego pewnie większość to kibice Piasta – klubu sponsorowanego głownie przez miasto i rodziny prezesów największych społek którym portki się trzęsły ze strachu przed zmianami włądzy w mieście. Swoją drogą to jest to też pewnie wina samych kontrkandydatów którzy wyłaniają się tylko 1-2 m-ce przed wyborami, a przez całą kadencji nie budują swojego wizerunku. Pomimo, że część z nich robi wiele pożytecznych rzeczy dla Gliwic to szary zjadacz chelba w życiu o nich nie słyszał. Więc głosuje na jedyne nazwisko ktore kojarzy od 20 lat :/ Generalnie to niezła kupa i będziemy się nadal… Czytaj więcej »

UNHATE
UNHATE
9 lat temu
Reply to  hate

Strasznie smucisz, to miasto prosperuje – rozwija się. Ale tak jak mówi twój nick, nie przestaniesz narzekać i potrafisz tylko hatować

hate
hate
9 lat temu
Reply to  UNHATE

Prosperuje, w ten sposób, że jedyne miejsca pracy dla absolwentów Politechniki to praca „na strefie”. Należałoby zapewnić absolwentom dogodne miejsca pracy, tak aby mogli się dalej rozwijać i mieszkać w Gliwicach.Natomiast nasza władza szczyci się innowacyjnością i nowymi technologiami, a jedynym chyba rozpoznawalnym efektem jest Future Processing. Które z reszta do pięt nie dorasta firmom IT które inwestują w Katowicach tworząc tym samem wiele miejsc pracy. U nas występuje totalny brak powierzchni biurowych do których można by ściągnąć inwestorów z branży IT. Kolejna porażka to drogi wyjazdowe z miasta, co z tego, że mamy dostęp do DTS i A4 skoro… Czytaj więcej »

like
like
9 lat temu

hate- wyprowadź się do Zabrza albo Bytomia.

gucio
gucio
9 lat temu

CZYLI WSZYSTKO PO STAREMU

A JEŚLI CHODZI O CISZE WYBORCZĄ TO MAM DUŻE WĄTPLIWOŚCI
SAMOCHÓD Z PLATFORMĄ I PLAKATEM PANA HODURY JEŻDŻĄCY POD KOŚCIÓŁ NA ULICY KOPERNIKA TO CHYBA ŁAMANIE CISZY WYBORCZEJ

graniczny
graniczny
9 lat temu

Tak żeście pluli na Frankiewicza,widać ze tylko w internecie jesteście tacy mądrzy,a gliwiczanie pokazali,kto był najlepszym kandydatem,brawo dla tych co glosowali.Gratuluję panie prezydencie.Oby tylko znów panu Jezierskiemu nie zachciało się referendum za nasze pieniądze.

hate
hate
9 lat temu

A dlaczego mam sie wyprowadzić? Demokracja to demokracja mam prawo glosować na kogo chcę i podzielić się swoją opinią dotyczącą obecnej władzy w mieście. Nie każdy musi być ślepo zapatrzony Pana Franka. Z resztą ton w jakim obecny prezydent się wypowiada: [link usunięty] pozostawia wiele do życzenia: „- Prezes Henryk Małysz, zasiadał w trzech radach nadzorczych (mógł w jednej) i pobierał wynagrodzenie przez przypadek? – Widocznie był wtedy przekonany, że mu wolno. Nie zakładam, że robił to wbrew prawu. Traktuje to jako błąd, który zresztą został skorygowany zanim ktoś z zewnątrz się tym zainteresował.” Jeżeli uważacie, że to idealny kandydat…… Czytaj więcej »

gucio
gucio
9 lat temu

WIDZĘ ŻE RADA PRAWIE TAKA SAMA JAK OSTATNIO

SZKODA ŻE WYBORCY NIE OGLĄDAJĄ JEJ POSIEDZEŃ BO PEWNIE PARE OSÓB BY SIĘ W NIEJ NIE ZNALAZŁY

Silesianka
Silesianka
9 lat temu

A w sumie się cieszę, głosowałam wprawdzie na Panią Tkacz Janik, bo od lat głosuję na Frankiewicza, ale i tak było do przewidzenia, ze wygra Frankiewicz. Dobrze, ze nie Wieczorek, bo by pół Gliwic oddal kosciołowi.

Łabędziak
Łabędziak
9 lat temu

Brawo Panie Prezydencie – GRATULACJE!!! Łabędy zawsze wierne swojemu Prezydentowi

SIKORNIK
SIKORNIK
9 lat temu

Gratulacje dla mojego prezydenta. Chłop ma wizję mojego miasta, którą będzie realizował,
bo jestem narodowości gliwickiej.

G.C
G.C
9 lat temu

Małgorzata Tkacz-Janik Zatwardziała FEMINISTKA czyli m.in osoba która nie szanuje męszczyzn dostała zimny kubeł wody na głowę i bardzo sie cieszymy z tego powodu.
FEMINISTKI musza w końcu zrozumieć, gdzie jest miejsce KOBIET w szeregu, bo znikąd się to nie wzięło drogie Panie.

ekluby
ekluby
9 lat temu

witam ty graniczny i ci co bawili sie w knajpach za publiczne pieniadze od jezierskiego zdaleka on nie rozdaje publicznych pieniedzy na prawo i lewo gdzie zwykly obywatel szkoda ze na 154000 poszlo glosowac 45000 sami sobie winni gdyby wszyscy poszli toZF poszedl by na zielona trawke.

bopie
bopie
9 lat temu

G.C ma średniowieczne poglądy,gdzie się taki szowinista uchował?Przy takiej frekwencji wyborców Frankiewicz nie ma się z czego cieszyć.Pewnie za budowę Podium zapłacimy wszyscy,bo z Unii nie dostanie złamanego grosza. Mógłby wziąć przykład z Uszoka.Przydałoby się przewietrzyć ten Urząd.

obserwator
obserwator
9 lat temu

NIESTETY, NIGDY NIE POGODZĘ SIĘ Z FAKTEM , ŻE PREZYDENT PRZEFORSOWAŁ LIKWIDACJĘ LINII TRAMWAJOWEJ . TA DECYZJA TAK BARDZO ,, ZEPSUŁA ,,KLIMAT MIASTA!! A PRZECIEŻ TAK ŁATWO BYŁOBY GO WZBOGACIĆ MĄDRĄ DECYZJĄ. A PUSTY PLAC PO WYBURZONEJ HUCIE 1 MAJA WOŁA – GDZIE TU GOSPODARZ?

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  obserwator

Zgadzam się z tą opinią, kiedyś Gliwice miały swój klimat, a teraz aż się nie chce wychodzić na miasto bo w sumie nie ma nawet gdzie :/ Już nawet nie pamiętam kiedy ostatnio przechodziłam Zwycięstwa. Główna ulica miasta to teraz prawie same banki, a pamiętam kiedyś było całkiem inaczej :)!

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Te wybory to jedna wielka kpina na kółkach 😐 Szkoda, że taka mała frekwencja, jakby wszyscy wzięli udział to na pewno wynik byłby całkiem inny 😐

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI