r e k l a m a


Wypadek na ul. Dąbrowskiego. 19-latka wymusiła pierwszeństwo

spot_img
r e k l a m a

Podczas minionego świątecznego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali dziewięciu sprawców przestępstw, w tym pięciu nietrzeźwych kierujących.

W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się m.in. podejrzani o rozbój, sprawcy włamania. Nasi mundurowi podjęli ponad 380 interwencji, ujęli osiem osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do jednego wypadku i dziewięciu kolizji.

Do wypadku drogowego doszło 11 kwietnia o godz. 13.50 na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Czarneckiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latka kierująca samochodem marki renault clio, wykonując manewr skrętu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 24-letniemu kierowcy opla. Oboje kierujący doznali obrażeń i trafili do szpitala, byli trzeźwi.

W czasie weekendu policjanci 123 razy interweniowali w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Interwencje wynikały ze spostrzeżeń własnych, ale i licznych powiadomień od zaniepokojonych mieszkańców. Potwierdziło się 39 przypadków, w których osoby złamały zasady obowiązujących obostrzeń. W wyniku tych działań mandatami ukarano 12 osób, 19 pouczono. W trzech przypadkach policjanci zastosowali paczenia wobec pasażerów środków komunikacji. W pozostałych, przede wszystkim dotyczących gromadzenia się na podwórkach, sprawy będą kierowane do sądu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI