spot_imgspot_img


Wyruszyli z Gliwic i płyną do Szczecina. „Nasza Droga Odra” ruszyła

Niemal 700 km z Gliwic do Szczecina przepłyną żeglarze ze Śląskiego Yacht Clubu.

Ten nietypowy rejs odbędzie się po Odrzańskiej Drodze Rzecznej, jednym z najdłuższych w kraju szlaków rzecznych Uczestnikami rejsu są prawdziwi żeglarze, harcerze i osoby niewidome lub słabowidzące. Głównym celem podróży jest zbiórka pieniędzy na wakacje dla osób pozostających pod opieką jednej z fundacji dla osób ociemniałych.

Rejs Odrą to pomysł, który zrodził się podczas jednej z wielu organizowanych przez Śląski Yacht Club imprez żeglarskich. Powoli nabierał kształtu i wreszcie doczekał się realizacji. – Nasz Wrzaskun, stary, dwumasztowy jacht typu „DZ” – będzie wkrótce gotowy do wypłynięcia. Jeszcze tylko kilka ostatnich szlifów i jego piękna sylwetka ucieszy oko w porcie nad Kanałem Gliwickim, a później na Bałtyku – zapowiada SYC.
Rejs rozpocznie się 18 czerwca w gliwickim porcie. Po trzech tygodniach, zatrzymując się po drodze w marinach, wyprawa ma dotrzeć do Świnoujścia, a następnie wypłynąć na pełne morze. Portal infogliwice.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Udział w rejsie wezmą żeglarze ze Śląskiego Yacht Clubu wraz z kapitanem Jackiem Załuskim, a także harcerze i podopieczni fundacji „Gniazdo piratów”.

Projekt ma za zadanie realizację wielu celów:
– rejs po rzece, jako zadanie żeglarskie,
– integrację środowisk żeglarskich,
– propagowanie kultury żeglarskiej poprzez organizację wraz z lokalnymi żeglarzami spotkań, pokazów slajdów, prelekcji i koncertów pieśni żeglarskiej,
– poznawczy, przyrodniczy,
– zwrócenie uwagi szerszemu gronu odbiorców na aspekt ekologiczny – droga wodna Odry jako najtańszy środek transportu

źródło: TVN24/x-news

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI