r e k l a m a


Wyspecjalizowała się w kradzieżach sklepowych

Wczoraj zatrzymano 35-letnią bytomiankę specjalizującą się w kradzieżach w sklepach drogeryjnych.

„Policjanci z II komisariatu otrzymali krótką informację od świadka, że w jednym ze sklepów galerii przy ulicy Lipowej pojawiła się podejrzanie zachowująca się kobieta. Kryminalni z tej jednostki błyskawicznie pojawili się na miejscu. Zatrzymano 35-letnią mieszkankę Bytomia. Przy podejrzanej znaleziono skradzione perfumy oraz odzież dziecięcą i damską. Wartość odzyskanego mienia przekroczyła 900 złotych. Sprawa jest rozwojowa. Istnieje uzasadnione przypuszczenie, że to nie jedyne przestępstwa tej zatrzymanej. Analizowane są zapisy monitoringów z innych kradzieży. Okazało się również, że bytomianka jest poszukiwana przez dwie inne śląskie jednostki” – informuje gliwicka komenda.

„Kradzieże sklepowe to niestety plaga. Obserwacje wskazują, że najczęściej kradziony jest alkohol oraz małe, cenne przedmioty łatwe do „upłynnienia”. Są to drogie kosmetyki, perfumy, drobna elektronika, a następnie ubrania. Gliwiccy policjanci tropią przestępców bardzo skrupulatnie i skutecznie. W niektórych przypadkach pomagają im internauci” – dodaje policja.

„Wyjaśniamy: tylko w jednej na kilkadziesiąt spraw nasi detektywi decydują się na publikację wizerunku osób, których nie są w stanie rozpoznać. W takich przypadkach internauci często odgrywają kluczową rolę, przesyłając swoje podejrzenia.
Przypomnijmy, że jedną z form powiadamiania policji o kradzieżach sklepowych jest przesyłanie zawiadomień wraz z zabezpieczonymi wizerunkami sprawców. Czynią to właściciele i administratorzy sklepów, choć często informacje te wpływają po kilku tygodniach, a nawet miesiącach, co znacznie utrudnia ściganie” – dodaje KMP Gliwice.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI