Wyzywali policjantów na stacji benzynowej. Zostali obezwładnieni

Policjanci są wzywani do różnych interwencji, zazwyczaj związanych z agresją i przemocą. Wczoraj, po godzinie 22.00, pracownicy jednej z gliwickich stacji benzynowych zadzwonili po pomoc policji w związku z awanturą oraz obecnością dwóch agresywnych mężczyzn, którzy zachowywali się wulgarnie wobec innych klientów. Na miejsce przybył patrol posterunkowych z II komisariatu. Wylegitymowano i pouczono agresorów. Chociaż interwencja mogła się wówczas zakończyć, niestety, tak się nie stało.

40-letni i 35-letni mężczyźni zdecydowali się na kontynuację swojego nieodpowiedniego zachowania tym razem wobec funkcjonariuszy, nagrywając swoje przestępcze działania telefonem.

„Ta ryzykowna przygoda nie zakończyła się dla nich sukcesem. Obaj agresorzy zostali obezwładnieni i przy wsparciu drugiego patrolu, skuci kajdankami, zatrzymani i przewiezieni do komendy miejskiej, gdzie osadzono ich w policyjnym areszcie. Telefon młodszego z mężczyzn został zabezpieczony jako dowód w sprawie przestępstwa. Obecnie obaj zatrzymani trzeźwieją. Kiedy będzie możliwe przeprowadzenie czynności procesowych, usłyszą zarzuty znieważenia policjantów oraz szeregu wykroczeń, takich jak zakłócanie ładu i porządku publicznego, wielokrotne używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym i zanieczyszczanie miejsca publicznego” – informuje policja.

„W przypadku tych dwóch mężczyzn warto dodać, że byli oni już wielokrotnie notowani i karani za różne przestępstwa” – dodaje KMP Gliwice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
11 dni temu

Policja z Gliwic to umieju

IMG_20230912_150424.jpg
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI