r e k l a m a


Z Gliwic do Czech autostradą A1 dopiero w 2014 roku

Już w sierpniu 2010 roku mieliśmy móc dojechać autostradą A1 z Gliwic do Czech.

Niestety, na odcinku Świerklany-Gorzyczki pojawiały się kolejne problemy. Wszystko zmierza jednak w dobrą stronę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wczoraj podpisała umowę na naprawę obiektów MA532 i MD532.1. Firma Alpine Bau, która most budowała popełniła błędy przy jego realizacji. Wykonanie naprawy w całości zostanie pokryte z zabezpieczonej na rzecz Skarbu Państwa gwarancji Alpine Bau – ok. 55 mln zł. Gdy autostrada zostanie dokończona podróż z Gliwic do Pragi będzie szybka i przyjemna.

W ramach działań mających na celu zakończenie inwestycji budowy autostrady A1 na odcinku Świerklany–Gorczyczki w pierwszej kolejności realizowane będą prace naprawcze. Przypominamy, że program naprawczy został wdrożony z uwagi na awarie wynikłe w trakcie realizacji budowy obiektu, których powodem były błędy wykonawcze oraz nie stosowanie się do rygorów technologicznych wykonawcy obiektu mostowego, czyli Alpine Bau.

W międzyczasie zostanie przeprowadzona procedura przetargowa na dokończenie całego odcinka autostrady A1.

GDDKiA uważa, że zakończenie robót budowlanych na obiekcie MA532 będzie możliwe do końca bieżącego roku. Niezwłocznie po ich zakończeniu GDDKiA będzie wnioskowało o zgodę na użytkowanie całego odcinka autostrady A1 od węzła Świerklany do węzła Mszana. Przewidywany termin dopuszczenia do ruchu autostrady A1 na odcinku Świerklany–Gorzyczki to I połowa 2014 r.

(GDDKiA)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI