Z nieba do piekła. Piast prowadził, ale ostatecznie przegrał (TV)

Legia Warszawa rzutem na taśmę pokonała Piasta Gliwice.

Niebiesko-czerwoni prowadzili już 2:0 nad rywalem ze stolicy, ale kontaktowego gola tuż przed przerwą zdobył Danijel Ljuboja. – To był kluczowy moment tego meczu – podkreślał z żalem kapitan Tomasz Podgórski. Gliwiczanie nadspodziewanie dobrze weszli w mecz. 3. minuta dała prowadzenie przyjezdnym. Kędziora sprytnie wystawił futbolówkę Podgórskiemu, który pewnie strzałem z woleja pokonał Dušana Kuciaka. Legioniści próbowali się odgryźć, ale za każdym razem świetnymi interwencjami popisywał się Dariusz Trela.

Pressing niebiesko-czerwonych sprowokował warszawian do błędu i złe podanie Jędrzejczyka do golkipera z zimną krwią wykorzystał Kędziora, kibice przecierali oczy ze zdumienia. Piast nie zdołał jednak dowieźć tego rezultatu do przerwy i kontakt za sprawą Ljuboji złapała Legia.

Po zmianie stron do gry z animuszem przystąpili podopieczni Jana Urbana. Pierwszy z godnych odnotowania rajdów zaliczył Kosecki, ale Trela podobnie jak przed przerwą, zachował czujność. Koncert warszawian rozpoczął dopiero Jędrzejczyk, rehabilitując się za błąd w pierwszej odsłonie. Gliwiczan dobił ponownie Ljuboja do spółki z Furmanem. Ten drugi wyłożył swojemu koledze piłkę jak na tacy, a Serb dopełnił formalności.