r e k l a m a
spot_imgspot_img

Zagrają dla Wiktorii. Rock w Spirali

Towarzystwo Kulturalne FUGA dzięki zaangażowaniu fantastycznych młodych muzyków i Klubu Studenckiego SPIRALA w Gliwicach zaprasza na koncert charytatywny „Rockowo dla Wiktorii”.

10 marca 2017 r. od godz. 20.00 w gliwickiej Spirali zagrają zespoły: DOVA, Gotta Sugar? oraz Transgresja. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w przedsprzedaży i w dniu koncertu w kasie klubu. Podczas imprezy będzie można także wrzucić datki do puszek Fundacji Różyczka, która pomaga Wiktorii w walce o zdrowie.

Wiktoria ma 16 lat i walczy z chorobą Moya Moya. Zespół Moya Moya to bardzo rzadkie schorzenie polegające na postępującym zaniku tętnic wewnątrzczaszkowych – szyjnych i kręgowych. To z kolei prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego oraz zagrażających życiu udarów niedokrwiennych mózgu. Niedotleniony i niedożywiony mózg reaguje silnymi, napadowymi bólami głowy, zaburzeniami równowagi, a czasami także mowy.

W maju 2010 r w związku ze znacznym obustronnym przewężeniem tętnic szyjnych wewnętrznych, a także przednich i środkowych mózgu z rozsianymi obszarami beznaczyniowymi w korze mózgowej miałam wykonaną jej rewaskularyzację. Niestety udrożnienie naczyń i przywrócenie prawidłowego krążenia mózgowego dały krótkotrwałe efekty. Objawy powróciły. Po kolejnych licznych badaniach diagnostycznych i konsultacjach lekarze ostatecznie orzekli, że znowu konieczna jest operacja. Jedną z moich szans jest operacja w Berlinie, koszt takiej operacji to około 40 tysięcy euro.

– W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca – mówi Wiktoria. Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc to może przekazać 1% podatku lub dokonać wpłaty na moje subkonto nr 49105012981000002424584775, Fundacja Różyczka, ul. Kościuszki 35, Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI