r e k l a m a


Zabrzański Platan będzie konkurencją dla gliwickich centrów handlowych?

Platan, jedno z większych centrów handlowych w Zabrzu, które każdego roku notuje około 4 mln odwiedzin. Chętnie kupują w nim także gliwiczanie.

Właściciel obiektu, firma Rockcastle, przygotowuje plan szeroko zakrojonej rozbudowy i modernizacji, których realizacja ma się rozpocząć na przełomie II i III kwartału 2017 roku. Dzięki temu nasza zabrzańska galeria zyska nowe oblicze.

– Galerię chętnie odwiedzają nie tylko mieszkańcy Zabrza, ale również sąsiednich miejscowości. W zasięgu oddziaływania obiektu, czyli w odległości, którą można pokonać w trakcie 20 minut jazdy samochodem, mieszka ok. 914 000 osób z Zabrza i okolic, którzy chętnie korzystają z oferty naszej galerii – przekonują przedstawiciele Platana.

Plany modernizacji i rozbudowy zakładają, że powierzchnia najmu powiększy się o 11 tys. m2. Aktualnie prowadzone są prace przygotowawcze i konsultacyjno-projektowe w związku z planowaną modernizacją i rozbudową. – Zależy nam na tym, aby obiekt jak najlepiej wpasował się w potrzeby mieszkańców Zabrza – informuje Tomasz Górski z Rockcastle Poland.

Projekt zakłada budowę przestrzeni kinowej, strefy fitness czy dodatkowego parkingu.

Po rozbudowie w Platanie pojawi się około 30 nowych sklepów i punktów usługowych, w tym nowe, znane i lubiane marki. W ramach inwestycji ma też zostać rozbudowana strefa restauracyjna.

Zgodnie z aktualnymi planami, nowy Platan ma zostać m.in. wyposażony w ekologiczne oświetlenie LED, a klienci zyskają dostęp do bezpłatnego WI-FI na terenie galerii.
Pierwsze działania związane z przyszłą rozbudową CH Platan właśnie ruszają. Część lokali handlowo-usługowych będzie tymczasowo zamykana lub przeniesiona z uwagi na konieczność przygotowania obiektu do startu prac budowlanych. Za projekt przebudowy odpowiada pracownia SUD Architekci. Po modernizacji centrum zyska nowoczesny charakter, wpisując się w industrialną architekturę Zabrza. Obiekt ma spełniać wymagające kryteria dotyczące poszanowania środowiska naturalnego.

Centrum Handlowe Platan działa od października 2003 r. Dzięki planowanej rozbudowie, której szacowany koszt wyniesie około 40 mln euro, galeria zyska 11 tys. m2 dodatkowej powierzchni najmu.

Przypomnijmy, że modernizację zapowiedziało też gliwickie centrum handlowe Forum. Więcej na ten temat tutaj.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek Kowalski
7 lat temu

Pojadę jak w Zabrzu wybudują drugi peron.

Damian Lang
7 lat temu

pojedz po flagi burku

Kamil Sosna
7 lat temu

Nie ta liga gangsterze

Beata Ostrowska
7 lat temu

Masakra w tym sklepie nieee…wolę Forum i Arene…mam też blisko do Odrzańskich Ogrodów…

Anna Małgorzata Rempała

do zabrza nie jak mam pod nosem 4 cetrum 🙂

Miłosz Borek
7 lat temu

Zabrze… weź

Leszek Kowalski
7 lat temu
Reply to  Miłosz Borek

Tam Górnik gra Torcida.

Miłosz Borek
7 lat temu
Reply to  Miłosz Borek

Ta torcida to jakaś choroba przenoszona drogą płciową?

Mała Mi
7 lat temu

Ten cały Platan to jakaś porażka, żadnych fajnych sklepów a toalety ….masakra jeden wielki smród i syf … tam nie ma po co jechać

Marek Starosta
7 lat temu

…nie do Zabrza nie, bo i po co? ale często do Katowic do Silesii, Katowickiej i do IKEA’i

niewtajemniczony
niewtajemniczony
7 lat temu

co to jest „Zabrzański Palant”

Adler
Adler
7 lat temu

Aaa to dlatego podnieśli wynajmującym tak czynsze, że co kto może to stamtąd ucieka 🙂

Basia Krzesak
7 lat temu

Nie no to jakies zarty.. zabrze to do piet nawet nie dorasta do GLIWIC…!!!!zal….!!!

Lezie
Lezie
7 lat temu

rozbudowa? haha dobre! W Sosnowcu czy gdzieś tam za Brynicą już zamknęli takie centrum jak tylko wycofał się hipermarket który to wynajmował. W Rybniku zamknięto Praktikera – centra handlowe są w odwrocie. Osiągnęliśmy punkt nasycenia – zakupy w internecie robią się coraz popularniejsze i coraz tańsze. Biorąc pod uwagę ceny najmu i problem ze zwrotami klienci będą się kierować w stronę internetu jak na Zachodzie.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI