W poniedziałek zamykają ulicę Zwycięstwa. Objazdy

15 grudnia zostanie zamknięty dla ruchu fragment ul. Zwycięstwa i będzie nieprzejezdny do końca listopada 2015 r.

Kierowców będzie obowiązywał objazd, który zostanie poprowadzony ul. Strzody, Konarskiego i Dworcową.

Zostanie on poprowadzony ulicami Strzody, Konarskiego i Jagiellońską (dla jadących w kierunku ul. Bohaterów Getta Warszawskiego) i Dworcową (dla jadących w kierunku ul. Wyszyńskiego), gdzie pod koniec listopada przełożono ruch na nowo wybudowaną jezdnię. Ten drogowy by-pass powstał na gotowych już stropach tunelu nad DTŚ i będzie elementem docelowego układu komunikacyjnego w tym miejscu.
Mieszkańcy ul. Zwycięstwa i przylegających ulic będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

Ruch pieszych na zamkniętym odcinku ul. Zwycięstwa – przez cały czas trwania robót w tym miejscu – będzie zachowany.

Równolegle do dotychczasowego chodnika wyznaczone zostanie przejście pozwalające na przemieszczanie się ul. Zwycięstwa nad budowaną DTŚ.

Objazd będzie dotyczył również autobusów komunikacji miejskiej linii A4 i 224, które na co dzień kursują ul. Zwycięstwa.

mapa_gliwice_141208Autobusy A4 jadące od Gliwickiego Teatru Muzycznego przy Nowym Świecie w kierunku zajezdni będą skręcać z ul. Zwycięstwa w ul. Wyszyńskiego i dalej pojadą ul. Strzody i Wrocławską, gdzie zatrzymywać się będą na przystanku „Gliwice Częstochowska”, a dalej ul. Konarskiego, Jagiellońską, Mitręgi, Piwną do Placu Piastów i dalej niezmienioną trasą. Pojazdy jadące w stronę GTM z ul. Jagiellońskiej skręcą w ul. Dworcową, gdzie zatrzymają się na przystanku „Gliwice Dworcowa”. Następnie pojadą ul. Wyszyńskiego do ul. Zwycięstwa i dalej niezmienioną trasą.
Natomiast autobus linii nr 224, którym można dojechać do Centrum Onkologii, pojedzie od Placu Piastów ulicami: Dworcową, Kłodnicką i Wybrzeże Armii Krajowej, a w drodze powrotnej – jak do tej pory – ulicami: Sienkiewicza, Dubois, Śliwki, Toszecką do Placu Piastów.

Jak zawiadamia Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, zmienią się rozkłady jazdy autobusów na tych liniach. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na przystankach i na stronie www.kzkgop.com.pl.

Po zamknięciu odcinka ul. Zwycięstwa istniejący w tym miejscu obiekt mostowy zostanie rozebrany. W dalszej kolejności wykonawca inwestycji – konsorcjum firm Eurovia Polska i Bilfinger Infrastructure – wzniesie ściany i strop przyszłego tunelu, na którym zostanie odtworzona ulica Zwycięstwa. Droga pozostanie nieprzejezdna do końca listopada 2015 r.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
A.
A.
8 lat temu

Dzięki za infografikę 🙂

wdzięczny kierowca
wdzięczny kierowca
8 lat temu

Nareszcie. Wielkie dzięki. Już myślałem że będziemy jeździć na żywioł ” kto mocniejszy i większy”. Niestety cały ruch na Zatorze i na Szobiszowice skierowano w ul. Konarskiego.
Teraz to będzie jazda.!

Tinula
Tinula
8 lat temu

Wszystko jest ok trudności z dojazdami ale komu przeszkadzał autobus nr,6 jak nic nie miał wspólnego z trasami ,Bo jeżdził z Katowic do sportowej i ze Sportowej do Katowic.Ze sportowej teraz rano kłopot do pracy dojechac do Zabrza czy Katowic.

berg
berg
8 lat temu

Proponuję zamknąć całe Gliwice dla ruchu samochodowego. Przejazd tylko dla autobusów i rowerów, problemy z korkami się rozwiążą od razu.

zatorzanin
zatorzanin
8 lat temu

zatorze zostało 13 dzielnicą jedna droga dojazdu hehe smiech

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI