r e k l a m a
spot_imgspot_img

Zatrzymano 4 poszukiwanych. Kradzieże, oszustwa, znęcanie się

W rejonie podległym gliwickiej policji, tak jak każdego innego dnia, działo się wiele. Dyżurni odebrali 156 zgłoszeń na policyjny numer alarmowy, w tym 12 wymagało pilnych interwencji. W tych sytuacjach średni czas reakcji wyniósł 8 minut i 12 sekund. W ciągu doby obsłużono 12 kolizji drogowych. Zatrzymano jedno prawo jazdy. Przeprowadzono 555 kontroli trzeźwości, ujawniono jednego nietrzeźwego za kółkiem. Wylegitymowano 335 osób, zatrzymano 4 poszukiwanych. Na gorącym uczynku lub w pościgu zatrzymano 6 podejrzanych.

Wśród wszystkich zatrzymanych znaleźli się: dwaj podejrzani o znęcanie się nad rodzinami, 65-letni kierowca próbujący wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 1000 złotych, dwóch kierujących samochodami wbrew zakazowi sądowemu (34 lata i 28 lat), 17-latek, który dopuścił się znieważenia interweniujących policjantów, 23-letni posiadacz amfetaminy, 33-letni podejrzany o szereg kradzieży sklepowych, 40-latka, która podszywając się pod inną osobę, zawierała oszukańcze umowy, pobierała pożyczki, 48-latek podejrzany o kradzieże samochodów, 29-latek, któremu udowodniono kradzież telefonu komórkowego.

Wszczęto dochodzenia w sprawach:
– kradzież: z poczekalni przychodni w Przyszowicach kurtki z dokumentami i kluczami do domu i samochodu. Przez nikogo niezauważony sprawca wszedł do poczekalni, powiesił swoją kurtkę, a po chwili zabrał cudzą i wyszedł.
– oszustwo: nieznany sprawca podający się za pracownika banku zadzwonił do 50-letniej mieszkanki Gliwic (obywatelki Ukrainy), wprowadził w błąd i opróżnił konto z kwoty 2200 złotych.
– przywłaszczenie: nieznany sprawca na terenie dworca PKP skradł torebkę z paszportem, dokumentami i kartą bankomatową na szkodę 15-letniej obywatelki Ukrainy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI