r e k l a m a
spot_imgspot_img

180 drzew wycięto przy ul. Toszeckiej. Budują ścieżkę

180 drzew wycięto pod budowę ścieżki rowerowej i chodnika z centrum Gliwic do Czechowic.

Obecnie ulica Toszecka wygląda jak pobojowisko – szczególnie na odcinku biegnącym przez las. Mimo to urzędnicy zapewniają, że drzewa usuwane są tylko w „niezbędnym zakresie”.

W sumie na całym, pięciokilometrowym odcinku inwestycji usunięto prawie 200 drzew – również dorodnych. W zamian pojawi się 225 niewielkich sadzonek, które znamy z innych części Gliwic.

Budowa to koszt ponad 32 mln zł. Prace realizuje gliwicka spółka miejska PRUiM oraz firma Eurovia. Inwestycja ma być gotowa do końca roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
2 miesięcy temu

Ciekawe czy bedzie tak pofalowana jak dtś co firma na E robiła

Krystyna
Krystyna
2 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Dokładnie to ta firma zrobiła fale na DTŚ a teraz im pozwolili drogę rowerową budować . Tym się powinna prokuratura zająć

Patryk
Patryk
2 miesięcy temu

Szkoda tych wysokich starych drzew, bardzo szeroko wycinają jak pod autostradę. Nowe nasadzenia niskie nie dadzą odpowiedniego cienia latem. Mogli poprowadzić ścieżkę bardziej w lesie jak w Katowicach i zostawić pas naturalnych wyrośniętych drzew oddzielających ścieżkę od drogi. Było by przyjaźniej dla wszystkich. Niestety zwyciężył tańszy wariant budowy. Zniszczono bezpowrotnie krajobraz leśny z ulicy Toszeckiej na terenie miasta. To samo ma dotyczyć ul. Strzelców bytomskich. W lecie na rowerach będzie spiekota oraz kurz i hałas od samochodów przejeżdżających równolegle tuż obok

Krystyna
Krystyna
2 miesięcy temu

Śpiewok niszcz sobie w swoim Rybniku. Już niedługo nie będziesz musiał do Gliwic przyjeżdżać i nie będziemy tęsknić

Agnieszka
Agnieszka
2 miesięcy temu

Brawo ,opi..dolcie nas z całej zieleni ,niedługo będziemy chodzić w maskach tlenowych

Dzony
Dzony
2 miesięcy temu

32mln÷5km=kosmos

Dunio
Dunio
2 miesięcy temu

Te kasę można było przeznaczyć na ważniejsze cele np. doświetlenie wszystkich przejść dla pieszych ze juz nie wspomne o naprawach głównych dróg,a tu nagle wymyślili jakąś ścieżkę.

Iwona
Iwona
1 miesiąc temu

180 drzew? Tam poszło pod topór ponad tysiąc na bank…. niezła sciema

Zdrowy rozsądek
Zdrowy rozsądek
1 miesiąc temu

Te inwestycje, które wykonuje się w Gliwicach są najbardziej idiotyczne. Ta ścieżka rowerowa ulicą Toszecką będzie wykorzystywana tylko przez parę dni w roku, w upalne dni na dojazd do kąpieliska w Czechowicach. O wiele bardziej przydatna byłaby taka ścieżka i chodnik ulicą Strzelców Bytomskich. To służyłoby przede wszystkim mieszkańcom Czechowic, by dostać się do Łabęd, czy to do sklepu, poradni, kościoła, czy np. na cmentarz. Podobnie nieprzemyślana jest inwestycja przy dworcu PKP w Gliwicach. Tam na dużym placu, gdzie mógłby być parking na samochody dostarczających i odbierających podróżnych, to postawiono ławeczki, które nigdy nie będą wykorzystane, bo to nie jest… Czytaj więcej »

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Tak jest jak” żondzi „PO.

dworzec
dworzec
1 miesiąc temu

Jestem rowerzystą, do pracy prawie codziennie dojeżdżam rowerem – akurat nie tą drogą. Uważam, że:
1) jezdnia a zwłaszcza pobocze było na tym odcinku wystarczająco szerokie żeby bezpiecznie jechać rowerem,
2) jeśli już to należało poszerzyć jezdnię i utworzyć szerokie pobocze tam gdzie go nie było (okolice skrzyżowań)
3) jeśli budować DDR to właśnie między drzewami, tak jak jest to np. na półwyspie Helskim.
Reasumując – jako rowerzysta (i to nie niedzielny) uważam inwestycję za dość chybioną.

And
And
1 miesiąc temu

Jakim trzeba być debilem, żeby podjąć decyzje o wycięciu takich połaci lasu, pod budowe ścieżki rowerowej za 32 mln, którą praktycznie nikt nie będzie jeździł. I jeszcze nas kłamią, że tylko 200 drzew. Tam rosło mnóstwo starych zdrowych drzew, mnóstwo buków. Można to było zrobić zupełnie inaczej. Mam nadzieje, że ktoś za to pójdzie siedzieć! A w zamian w celu dbania o czyste powietrze zapewne ten sam debil wprowadzi strefe czystego powietrza w centrum aby wszystkim utrudnić życie. Skandal i dramat, że tacy ludzie rządzą w Gliwicach!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI