r e k l a m a


ZBM I TBS odzyskuje pieniądze dla gliwickich wspólnot mieszkaniowych (TV)

Kilka wspólnot mieszkaniowych dostało dodatkowe pieniądze. Za te środki możliwe będą remonty i inwestycje. Skąd jednak wzięła się gotówka?

Otóż chodzi o białe certyfikaty. Są to świadectwa efektywności energetycznej potwierdzające zaoszczędzenie określonej ilości energii w wyniku realizacji inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej. Białe certyfikaty posiadają prawa majątkowe i są przedmiotem obrotu na towarowej giełdzie energii.

Wykorzystanie systemu białych certyfikatów pozwala pozyskać dla wspólnot mieszkaniowych obsługiwanych przez ZBM I TBS zwrot części nakładów finansowych poniesionych na inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej i zmniejszeniem zużycia energii.

Może to być przykładowo ocieplenie ścian, fundamentów, stropodachów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, likwidacja mostków cieplnych.

Na jakie wsparcie można liczyć? Jest ono zróżnicowane w zależności od zakresu zrealizowanych robót. Średnio może kształtować się na poziomie od 5% do 10%. Jakie są efekty? W pierwszym pakiecie dla pilotażowej grupy udało się uzyskać w sumie około 83 tys. zł. W kolejnej, trwającej już edycji, spółka stara się o wsparcie dla wspólnot na łączną kwotę około 369 tys. zł.

ZBM I TBS bierze na siebie odpowiedzialność za przygotowanie wszystkich dokumentów i ryzyko finansowe związane z powodzeniem lub niepowodzeniem przedsięwzięcia. Wspólnoty zarządzane przez spółkę nie ponoszą żadnych kosztów.

Co ważne – ZBM swoją pomoc oferuje również wspólnotom, którymi nie zarządza oraz innym podmiotom. Szczegółowe informacje można uzyskać w ZBM I TBS przy ul. Dolnych Wałów 11 (www.zbm.gliwice.pl).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
8 lat temu

Czy dla spółdzielni mieszkaniowej też ZBM I TBS zrobi taki biały certyfikat i Audyt.?

kazik
kazik
8 lat temu

Widzę ,że moja wspólnota dostaje z audytu pieniądze.Jak znalazł na następne ulepszenia budynku.Podnosimy wartość naszej nieruchomości.

Gliwiczanka niestety
Gliwiczanka niestety
7 lat temu

Tia…. tylko dlaczego podany link „www.zbm.gliwice.pl” nie działa ?
Komunikat ze strony: „Ta witryna jest nieosiągalna
Nie znaleziono DNS address serwera http://www.zbm.gliwice.pl

To cały ZBM – nic nie działa jak należy 🙁 Nawet strona.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI