Zdjęcia z meczu Piast – Górnik. Zdemolowane ogrodzenie i toalety

Sobotni mecz 26. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze został zakończony przed czasem.

W 81. minucie przy stanie 1-0 dla Niebiesko-Czerwonych sędzia Daniel Stefański postanowił przerwać mecz z powodu zamieszek na trybunach. Po kilkudziesięciu minutach arbiter zdecydował zakończyć spotkanie przed czasem.

Kibice Górnika Zabrze podpalili skradzione wcześniej flagi Piasta Gliwice, co sprowokowało fanów Piasta, którzy postanowili sforsować stadionowe ogrodzenie. Musiały wkroczyć służby porządkowe oraz policja.

Zdemolowano stadionowe toalety, a w policję rzucano pisuarami i deskami sedesowymi. Władze klubu wydały oświadczenie. Wiadomo, że Komisja Ligii w poniedziałek będzie decydowała co dalej z meczem. Najbardziej prawdopodobne jest ukaranie Piasta walkowerem. Przypomnijmy, że do 81 minuty gliwiczanie prowadzili 1-0.