r e k l a m a


ZDM zapewnia, że jest gotowy na zimę

spot_img
r e k l a m a

W Gliwicach o odśnieżanie dba Zarząd Dróg Miejskich. Akcja „Zima” obejmuje ponad 4 mln m2 powierzchni: dróg, chodników i przystanków autobusowych. Jest uruchamiana przez koordynatora ZDM.

– Dla usprawnienia przebiegu prac, teren miasta podzielono na 12 stałych rejonów. W pierwszej kolejności – do godziny po ustaniu opadów śniegu – odśnieżane będą główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88 oraz ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka czy Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin od ustania opadu śniegu. Koordynator Akcji Zima, zlecając prace decyduje, czy będą one wykonywane w ciągu doby, czy w formie jednorazowego przejazdu przez dany rejon – przypomina Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM.

Wykonawca pozostaje do dyspozycji, w gotowości do pracy, przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, nawet w przypadku bezśnieżnej zimy. Do niego należy przygotowanie sprzętu i maszyn, a także zapewnienie wszystkich niezbędnych materiałów takich jak: sól czy piasek.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
2 lat temu

a ja zapewniam że jestem multimilionerem, tak samo rzeczywiste zapewnienie jak to ZDM (szczególnie dziś)

...
...
2 lat temu

i na zapewnieniach się kończy, szczególnie w piątek 24. o godzinie 5 rano, 2 godziny po ustaniu opadów a nawet główne drogi (Andersa, Portowa, itp.) nieodśnieżone, a spod warstwy białego puchu miejscami wystawał zamarzający roztopiony solą śnieg czyli najgorsze możliwe warunki – zalepiony bieżnik i lód pod puchem śnieżnym

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI