r e k l a m a


Zdrożeją bilety. Seniorzy i radni będą musieli płacić za przejazd

spot_img
r e k l a m a

Seniorom nie należy się darmowy przejazd – do takiego wniosku doszedł KZK GOP.

Związek chce zabrać przywilej darmowych przejazdów komunikacją miejską radnym i osobom po 70. roku życia. Starsi ludzie uważają, że to niedopuszczalne, aby musieli kupować bilety. Warto dodać, że wkrótce zdrożeją wszystkie bilety na przejazd komunikacją miejską.

Za bilet jednorazowy na jedno miasto zapłacimy 2,80 zł, na dwa miasta 3,40 zł, a na trzy miasta i więcej aż 4,20 zł. Do tej pory było taniej odpowiednio o 20, 40 i 20 groszy.

Podwyżki nie ominą także biletów okresowych na okaziciela – 24-godzinny będzie o 2 złote droższy, obecnie zapłacimy 14 zł.

Natomiast 48-godzinny będzie kosztował 22 zł zamiast 20 zł. Dodatkowo – 5-dniowy – 34 zł / wcześniej 32 zł, 7-dniowy 38 zł / wcześniej 36 zł, 14-dniowy – 70 zł / wcześniej 66 zł, miesięczny na okaziciela – 140 zł / wcześniej 130 zł.

Podrożeją także bilety miesięczne, które cieszą się największym powodzeniem wśród pasażerów.

SM/AT – 100zł / wcześniej 94 zł
SC/AT – 129 zł / wcześniej 112 zł
SM – 90 zł / wcześniej 84 zł
SC – 110 zł / wcześniej 11 zł
kwartalny – 256 zł/300 zł / wcześniej 240 zł i 282 zł

Największe kontrowersje wzbudza propozycja odebrania bezpłatnych przejazdów osobom po 70. roku życia.

Jeżeli taryfa zostanie zatwierdzona, to będą oni płacić za bilety 50% ceny. Za bilet będą musieli także zapłacić radni poszczególnych miast, którzy na podstawie legitymacji mogli jeździć za darmo.

Co myślicie o pomyśle KZK GOP?

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

To jest bydło ale dzieje się tak dlatego że w kzk gop nie ma ludzi którzy potrafili walczyć o swoje.Gliwice reprezentował radny Olejnik a on jest związany zawodowo z autobusami i potrafił im wytłumaczyć co robią źle ale teraz radni PO i PIS wybrali do KZK GOP Jana Wiśniewskiego, dziadka który ledwo mówi a nie myśląc już o walce o dobro Gliwic. Dziękujemy Karwecie, Gornigowi, Wygodzie, Dragonowi, Wieczorkowi i innym żołnierzom PO i PIS za to że pozbawiają nas tanich biletów. Na szczęście oni też będa musieli płacić!

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

niech radny wiśniewski powie co zrobił dla gliwic w KZK

normalny
normalny
12 lat temu

A niech drożeją ja jeżdżę samochodem i płacę ponad 5 zł za litr benzyny i o mnie się jakoś nikt nie troszczy. Benzyna droga, ropa droga to przecież normalne że KZK GOP nie będzie dokładał do interesu. Radnym powinni zabrać już dawno bo i tak nikt z nich nie jeździ autobusami. Widział ktoś radnego w autobusie?

mieszkanka GCE
mieszkanka GCE
12 lat temu

wiśniewski nie zrobił nic tak jakby nikt inny nic nie zrobił bo z kzk nie da się rozmawiać oni chcą się nachapać pieniędzy i tyle

pasażer
pasażer
12 lat temu

Na gapę trzeba będzie jeździć i tyle

ślązak
ślązak
12 lat temu

Szkoda gadać ten rząd nas wykończy 🙁 pójdziemy z torbami jak Grecja. Szkoda bo Polska się tak dobrze rozwijała

gorol
gorol
12 lat temu

tak ślązaku znamy te wasze godki autonomia itp ale to nie przejdzie bo na śląsku już coraz mniej ryli a ino oni na was głosują

mephisto
mephisto
12 lat temu

Tak niestety się dzieje, gdy za stołkiem prezesa zasiada człowiek z nadania, a nie posiadający odpowiednie kwalifikacje i pomysł na komunikację w dużej aglomeracji. Dość przypomnieć, że za taki a nie inny stan odpowiadają również prezydenci miast zrzeszonych z KZK GOP. Wiadomo – łatwiej podnieść ceny biletów i ograniczyć kursowanie autobusów do minimum, niż szukać pasażerów poprzez dostosowanie kursów do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Na tabor nie można wiecznie narzekać, bo choć jest daleko od ideału, to i tak progres jest zauważalny (przynajmniej w Gliwicach). Tylko, co z tego jeśli nikt nie chce przyjrzeć się kiedy i gdzie powinny kursować poszczególne… Czytaj więcej »

nick
nick
12 lat temu

Miasto powinno więcej dopłacać do komunikacji panie zf.

bolek
bolek
12 lat temu

Wiśniewski wyjazd z kzk gopu. Idż na piwo do baru w sosnicy albo na radę parafialną do śmigiery. Zobaczcie doborowe towarzystwo na spotkaniu u brata alberta na tv gliwice. PO-PIS-SLD0-klechy i ludzie od frankiewica sowa i buczek.Kto nami rządzi? Sprzedawczyki i lizusy.

bolek
bolek
12 lat temu

Wiśniewski jeżdzi autobusem. Będzie musiał wziąć kredyt. Albo po i pis wsadzą go na jakiś stołek.Ciekawe gdzie można znależc wyniki głosowania za podwyżkami biletów? Ciekawe jak głosował wiśniewski?

bolek
bolek
12 lat temu

KTO JEST ZA ODWOŁANIEM WIŚNIEWSKIEGO Z KZK GOPU? PROSZĘ O WPISY.

piotruś
piotruś
12 lat temu

… hm … jak tak dalej pójdzie to bezpłatny bilet będzie tylko na CENTRALNY … co do radnych to niech bulą i tak na nich marnujemy nasze pieniądze, pożytek z nich żaden a żrą za trzech :):). Emeryci – no cóż, właściwie komu jest potrzebny emeryt. Pęta się po mieście bez celu, zamiast siedzieć w chałupie na dupie , to i bilet mu niepotrzebny. Emeryt- patriota czyli „społecznie wyrobiony” powinien umrzeć na miesiąc przed przejściem na emeryturę – taki emeryt to ideał dla rządu, ZUS-u, wszelkich władz a czasem i rodziny. Chyba powinienem niedługo umrzeć …

Kaśka
Kaśka
12 lat temu

Radni powinni płacić już dawno

jaca
jaca
12 lat temu

To skutki myślenia w duchu liberalnym, zgodnie z którym liczy się zysk, a nie jakość życia ludzi. Ile jeszcze trzeba, by ludzie przejrzeli na oczy i zrozumieli, że ktoś robi przekręty ich kosztem?

pasażer
pasażer
12 lat temu

Szkoda słów, szkoda że tramwaje nie jezdzą bo w nich pewnie byłoby taniej bo prąd nie drożeje

B52
B52
12 lat temu

Olejnik co „…jest lepszy i już…” – napracował się sporo – zlikwidował tramwaje wyprowadził ogromną kasę z budżetu miasta na zakup nowych autobusów dla PKM które wożą po całym G.Śląsku i Zagłębiu tylko po to by generować stratę na działalności i to już po dopłatach miasta /KZK/
PKM – to z pewnością „ciekawy” temat… im więcej miasto dopłaca tym większe straty ale wyższe pensje Zarządu….

sam jad
sam jad
12 lat temu

S******* – gorsi od PZPR-u ! wstyd i hańba.

gosc
gosc
12 lat temu

KOMUNO WRUC

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI