r e k l a m a

spot_imgspot_img

Żebractwo to świetny interes. Straż miejska zwalcza ten proceder

Gliwicka straż miejska stara się walczyć z żebractwem. Jak mówią strażnicy: statystyczny żebrzący w Gliwicach nie jest osobą bezdomną, posiada również środki na swoje utrzymanie. Żebractwo to świetny interes.

Tylko w tym miesiącu ukarano 4 osoby, które żebrały w miejscu publicznym, a od początku roku gliwiccy funkcjonariusze podjęli aż 43 interwencje w stosunku do takich osób. Pamiętajmy, że nie wolno pozostawać obojętnym na ludzkie tragedie, ale miejmy na uwadze, że ofiarowane pieniądze niekoniecznie spożytkowane będą na zaspokojenie podstawowych potrzeb niezbędnych do życia.

W niektórych przypadkach pieniądze zostają wydane na alkohol i wyroby tytoniowe.

Żebracy, są często osobami, które wzbudzają nasze współczucie i litość, często udając kalectwo. Wiele osób żebrzących nie chce zerwać z tym zajęciem, ponieważ jest ono dochodowe i nie wymaga dużego wysiłku. Pamiętajmy, że do pomocy bezdomnym i biednym są wyznaczone odpowiednie instytucje. Problem najczęściej polega na tym, że w niektórych miejscach, tj. noclegownie, warunkiem udzielenia pomocy jest trzeźwość. A z tym niestety bywa różnie.

Zgodnie z art. 58 kodeksu wykroczeń kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1,5 tys. złotych albo karze nagany, a kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
A.
A.
6 lat temu

Jak ktoś o tak wysokich dochodach jak żebrak może być osobą bezdomną? To co oni robią z tymi pieniędzmi? Żebranie w dobrym miejscu daje dochód rzędu 4-6 tysięcy miesięcznie…

Pawel Neska
6 lat temu

Włóczęgostwo i żebranie powinno być ścigane z urzędu

Tomasz Gąska
6 lat temu

Mihal gdzie jesteś? Napisz cos

Anna Szmal
6 lat temu

Według mnie, lepiej jak w ten sposób zbierają pieniądze na alkohol niż mieliby kraść.

Basia Morys
6 lat temu

Dobrze ze z nimi walczą. Ja jeszcze rozumiem jak ktoś gra na skrzypcach to można mu wrzucić kasę. Ale typowym żebrakom mowię nie

Andrzej Kuczera
6 lat temu

Wszystkim to powtarzam – nie dokarmiamy gołębi, segregujemy śmieci i nie dajemy kasy żebrakom….. 😀

Hans
Hans
6 lat temu

I nie jemy żółtego śniegu

Tatiana Goraj Tomasik

A ja ostatnio dalam biednen staruszce 100zl na leki, pobiegla i kupila je od razu w aptece. A wy dalej zalujcie pare groszy dla biednych, takie to u was tradycyjne …..

Mike J Primo
6 lat temu

Panowie o śniadej karnacji zaczepiają klientów tego lidla i pobliskiego Tesco oferując noże. Są przy tym bardzo uparci i przytrzymują nawet drzwi samochodu by”wcisnąć” swój produkt klientowi. Co dla osób starszych i kobiet może być nieprzyjemne. Jeżdżą Mercedesem na Sosnowieckich rej.

Krzysztof Mlnczk
6 lat temu
Reply to  Mike J Primo

Czemu rejestracja mnie nie dziwi 😀

Basia Morys
6 lat temu
Reply to  Mike J Primo

Zadzwon na straż miejska jak ich widzisz

Magda
Magda
6 lat temu

Wrzucanie wszystkich do jednego worka, to duży błąd. Żebractwo na skrzyżowaniach, żebranie przez Romów, żebranie używając do tego dzieci jest naganne i powinno być surowo karane. Jednak jest też grupa ludzi która naprawdę nie ma na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb. Są starsi ludzie , oraz niepełnosprawni żyjący samotnie których dochód przekracza limit wyznaczony przez Państwo na utrzymanie , jednak w tym limicie nie mieści się zakup leków, koszty rehabilitacji i dojazdy do specjalisty. Często jest tak , że po opłaceniu rachunków na wszystko tym ludziom zostaje po 10-30 zł. A Państwo , Gmina i cała reszta nie pomoże, bo widzi… Czytaj więcej »

Ja
Ja
6 lat temu
Reply to  Magda

Dobrze gada! Polać Jej!

Paweł Gruca
6 lat temu

Straż miejska to największe darmo jazdy

Schlesier
Schlesier
6 lat temu

Księża też zebrajom zabronić żebractwa kościelnego do roboty nirobów zagonic

Sołtys
Sołtys
6 lat temu

Durch ino cygania daj na flacha godojom a chleb kupują!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI