Graf Zeppelin z Forum leci na Orkiestrę. Cena wywoławcza – 5000 zł

Modelarski majstersztyk z Centrum Handlowego FORUM Gliwice trafił na tegoroczną licytację WOŚP!

Unikalną makietę gliwickiego lotniska z lat 30. XX w., wraz z nadlatującym Graf Zeppelinem, można licytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez portal Allegro.pl. Cena wywoławcza wynosi 5000 zł. To zaledwie ułamek rzeczywistej wartości tego modelu – wykonanego na zamówienie i w dużej skali.

Link do aukcji: www.aukcje.wosp.org.pl

Makieta była eksponowana w CH FORUM od lipca do września 2011 r.

Ekspozycją centrum uczciło 80-lecie lądowania w Gliwicach legendarnego sterowca, który 5 lipca 1931 r. osiadł na miejscowym lotnisku.

Lotnisko, które kiedyś przyjmowało samoloty pasażerskie, odtworzył gliwiczanin Jan Woźniak. Sam o sobie mówi: „złota rączka”. Na co dzień opiekuje się m.in. Izbą Tradycji przy gliwickiej KWK Sośnica-Makoszowy, w której – oprócz eksponatów sprzed lat – można
także podziwiać precyzyjnie wykonaną makietę kopalni, również jego autorstwa.

Model jest nie lada gratką nie tylko dla modelarzy. Autor na podstawie dostępnej dokumentacji zdjęciowej i innych źródeł starał się maksymalnie realnie odtworzyć obiekt.

Zadbał o każdy detal. Na makietę trafił tłum ludzi, miniatury 9 samolotów, około 50 aut, no i oczywiście sam Graf Zeppelin.

Istotne parametry makiety: skala 1:87, pow. ok. 16 m kw., odtworzone wszystkie dawne i obecnie istniejące budynki, w tym m.in. stacja meteo, hangar wojskowy, hala odpraw. Makieta jest oświetlona i… udźwiękowiona. Prace przy niej trwały blisko pół roku.

Zakończenie licytacji makiety 12 stycznia 2012 r.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gall anonim
gall anonim
11 lat temu

nice:) very nice:)

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI