r e k l a m a


Urząd stworzył akcję „Zielone Gliwice”. Internauci nie pozostawili suchej nitki

Pierwszego dnia wiosny urząd miejski w Gliwicach ruszył z kampanią „Zielone Gliwice”. Urzędnicy chcą przekonać mieszańców, że żyją w zielonym mieście. Internauci są bezlitośni i wypomnieli prezydentowi Neumannowi wiele wycinek drzew i betonowanie Gliwic.

Wczoraj magistrat oraz dotowane przez urząd media radośnie ogłosili, że rusza nowa akcja promocyjna. W jej ramach urzędnicy będą informować m.in. o działaniach miasta w sferze walki ze smogiem i niską emisją, o inwestycjach w zieloną retencję, o rozwoju niskoemisyjnego transportu publicznego itd. Propagandowe teksty spotkały się raczej z niewielkim zainteresowaniem, o czym może świadczyć znikoma aktywność internautów na kolejnych profilach w mediach społecznościowych.

Na Facebooku infogliwice.pl opublikowaliśmy krótką informację o starcie akcji. Internauci nie pozostawili na urzędzie i prezydencie suchej nitki.

Internauci często pytają, czy to jakiś żart. Pojawiają się też ostrzejsze komentarze. Niektórzy myśleli, że to informacja z okazji prima aprilis.

W ramach akcji, urzędnicy postanowili wykorzystywać hashtag. „W ciągu najbliższych miesięcy będziemy też podejmować nowe proekologiczne działania. Wszystko pod spójnym, prostym i zrozumiałym hasłem #zielonegliwice”.

Na wielu grupach, np. tej dotyczącej urzędniczej dewastacji Wilczych Dołów, wywiązała się dyskusja.

W sieci pojawił się pomysł, by każdą wycinkę drzew oraz przykłady „dbania” o zieleń w Gliwicach oznaczać hashtagiem, który wymyślili urzędnicy przygotowujący kampanię #zielonegliwice. Dodatkowo społecznicy sugerują, by dodawać hashtag #gliwickibeton.

Neumann: „Zależy nam, aby w Gliwicach było jak najwięcej zieleni”

„W dzisiejszych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę na otaczającą nas przyrodę. Zależy nam, aby w Gliwicach było jak najwięcej zieleni, było czysto, przyjemnie, blisko natury. Ekologia jest jednym z kluczowych tematów poruszanych w ramach prac nad nową strategią rozwoju miasta „Gliwice 2040”. Idea „błękitno-zielonego” miasta jest nam bardzo bliska! Na starcie kampanii #zielonegliwice gorąco zachęcam do udziału w „zielonych” przedsięwzięciach organizowanych przez miasto. Dbajmy razem o czystość powietrza, ograniczajmy produkcję odpadów, korzystajmy z alternatywnych form transportu” – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.

Dołącz do dyskusji na Facebooku

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 lat temu

beton w głowach, nie jest winny TYLKO ten z niepolskim nazwiskiem ;-D

On przez te kilka dekad „to” zrobił?

Drzew ponoć przybywa i to dużo LECZ zagospodarowanie JEST jakie widziMy.

Najlepsze są donice nad DTŚką, urzędnicy wieju że dbać ma ten kto je zasądził 😀 i tak do końca świata.

Kaszka
Kaszka
2 lat temu

neuman z człowieka który dzięki Frankiewiczowi wygrał w 1 turze teraz przegra bo dostanie może 5% poparcia od prezesów spółek miejskich którzy kosza srogi hajs i ich rodzin

Relaks
Relaks
2 lat temu
Reply to  Kaszka

pewnie i tak dzwoni do Franka po instrukcje/wsparcie.

Patologia systemu wladzy w Polsce ma się bardzo dobrze.

Kto by nie był i tak jest umoczony… prrrry, namaszczony 😀

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI