Zimy nie widać, ale drogowcy z Gliwic zapewniają: „Jesteśmy gotowi”

„Mimo że w najbliższych dniach nic nie wskazuje na pojawienie się choćby najmniejszych opadów śniegu, to warto być na nie przygotowanym. Jedni wymieniają opony z letnich na zimowe, a nasi wykonawcy gromadzą zapasy materiałów niezbędnych do utrzymania zimowego” – informuje ZDM Gliwice.

Podobnie jak w latach ubiegłych Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach zadba o odśnieżanie dróg, chodników i przystanków autobusowych znajdujących się na powierzchni ponad 4 mln m2. Akcja Zima uruchamiana jest przez koordynatora ZDM. Dla usprawnienia przebiegu prac, teren miasta podzielono na 12 stałych rejonów. W pierwszej kolejności (do godziny po ustaniu opadów śniegu) odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88, ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka czy Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin od ustania opadu śniegu.

Koordynator Akcji Zima, zlecając prace decyduje czy będą one wykonywane w ciągu doby, czy w formie jednorazowego przejazdu przez dany rejon.

Nawet w przypadku bezśnieżnej zimy, wykonawca pozostaje do dyspozycji, w gotowości do pracy przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Do niego należy przygotowanie sprzętu i maszyn, a także zapewnienie wszystkich niezbędnych materiałów takich jak: sól czy piasek.

Przypominamy, że nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Część z nich należy do innych zarządców np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI