r e k l a m a
spot_imgspot_img

Zlikwidują tory kolejowe. Także w Gliwicach

– Poseł Jerzy Polaczek dotarł do dokumentu, z którego wynika, że PKP za zgodą Ministerstwa Transportu planuje zlikwidować prawie 3000 kilometrów linii kolejowych

– informuje Biuro Poselskie Jerzego Polaczka. Na samym Śląsku do likwidacji przeznaczono około 402 kilometry torów. Dokument ten przygotowała zewnętrzna firma doradcza na zlecenie PKP. Do likwidacji zakwalifikowano także infrastrukturę kolejową w Gliwicach. Do rozbiórki przeznaczono blisko 9 kilometrów torowiska. Zniknąć mają m.in. tory na trasie Szobiszowice – Gliwice Port.

Oto fragment dokumentu udostępnionego mediom przez posła Polaczka.


 

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Silesian
Silesian
11 lat temu

w artykule jest nieścisłość, bo z informacji podawanych wczoraj przez p. Prezes PR wynika, że nie chodzi o 3k km LINII KOLEJOWYCH, tylko 3k km TORÓW – co robi zasadniczą różnicę….są bowiem miejsca, gdzie nie ma sensu utrzymywać wielu równoległych torów.

n2
n2
11 lat temu
Reply to  Silesian

W razie czego to wymijać się będą przecież poboczem…

Silesian
Silesian
11 lat temu

chodzi o ten fragment tekstu: „PKP za zgodą Ministerstwa Transportu planuje zlikwidować prawie 3000 kilometrów linii kolejowych.” – a tu chodzi o 3000 km TORÓW.

Turas
Turas
11 lat temu

W przypadku linii 167 p.odg. (posterunek odgałęźny) Szobiszowice zlikwidowany zostanie jedna z łącznic do portu. Dotychczas możliwy był osobnymi torami wjazd do portu i wyjazd z niego. W przypadku linii 200 to do likwidacji przewiduje się tor łączący bezpośrednio stację osobową Gliwice ze stacją Gliwice Sośnica (GSA) i dalej w stronę zlikwidowanej już stacji Gliwice Sośnica Towarowa (GSB). Nadmienię tylko, że tor z Gliwic do Sośnicy przeznaczony był dla pociągów osobowych z Gliwic do Katowic Ligoty oraz Rybnika. Zatem wynika z tego że nie planuje się przywrócenia na te linie ruchu pasażerskiego. Pozostałe odcinki linii do KWK Sośnicy w rzeczywistości… Czytaj więcej »

wujek
wujek
11 lat temu

Ale ten poseł Polaczek jest ostatnio czujny

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu

Przez Gliwice Port i Szobiszowice, Stonka wyciąga z bocznicy fabryki Opla wagony z nowymi Vauxhallami Astra a i do portu na kanale też czasami coś się wpycha.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI