r e k l a m a


Zmiany na gliwickiej starówce. Niektóre uliczki zostaną zamknięte

Kilka tygodni temu wraz z gliwickimi restauratorami walczyliśmy o zamknięcie uliczek na gliwickiej starówce. Nagłośniliśmy trudną sytuację gliwickiej branży gastronomicznej związaną z koronawirusem. Restauratorzy przekonywali władze Gliwic, że tylko umożliwienie im wystawienia ogródków może pomóc utrzymać się na rynku.

Prezydent Adam Neumann obiecywał w kampanii wyborczej zamknięcie uliczek starówki. Pod naciskiem restauratorów i mediów postanowił wprowadzić plan w życie.

Od 16 lipca na części ulic gliwickiej Starówki, wprowadzone zostaną zmiany. Ulice: Plebańska, Raciborska i Krupnicza zostaną zamknięte dla ruchu, a ul. Średnia będzie jednokierunkową. Ul. Plebańska będzie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od ul. Średniej do pl. Wszystkich Świętych.
Ciąg ulic Raciborskiej i Krupniczej zamknięty zostanie dla ruchu od skrzyżowania Raciborskiej ze Średnią do skrzyżowania Krupniczej z Kaczyniec.
Ul. Średnia zamieni się w drogę jednokierunkową i tu, ruch będzie się odbywał od ul. Grodowej do pl. Inwalidów Wojennych.
Na ulicach wyłączonych z ruchu, mieszkańcom zapewniony zostanie dojazd do ich posesji. Wjechać będą na nie mogli także dostawcy towarów, dla których wyznaczona została możliwość postoju do 15 minut.

Zobacz wideo z kwietnia

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI