r e k l a m a


Zmiany w gliwickiej Platformie Obywatelskiej. Gałażewski rezygnuje

Poseł Andrzej Gałażewski zrezygnował w piątek z pełnienia funkcji przewodniczącego gliwickiego koła Platformy Obywatelskiej.

Pozostał jednak na stanowisku szefa struktur powiatowych partii. Podczas spotkania członków PO Gałażewski powiedział, że ma obecnie dużo pracy w komisjach sejmowych. Gałażewski jest posłem od 2001 roku. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 11746 głosów. W gliwickiej radzie miejskiej zasiada 9 członków PO. Być może teraz któryś z nich zostanie szefem gliwickich struktur Platformy. Nie od dziś wiadomo, że spory apetyt na to stanowisko ma m.in. Kajetan Gornig (571 głosów w wyborach do RM), obecny zastępca przewodniczącego RM.

Obowiązki Gałażewskiego przejął obecnie jego zastępca, radny Janusz Szymanowski (1025 głosów w wyborach do RM).

Wiele osób zapewne zastanawia się kto teraz zostanie szefem gliwickiego koła PO. Spore szanse ma wspomniany Szymanowski.

Brany pod uwagę będzie także zapewne Zbigniew Wygoda, kandydat PO na prezydenta Gliwic w 2010 roku. Ostatecznie Wygoda został przewodniczącym rady miejskiej, a w wyborach zdobył 1720 głosów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że stery może przejąć także zupełnie nowa osoba. Kto jednak będzie szefem gliwickich struktur PO dowiemy się zapewne wkrótce.

W piątkowym spotkaniu koła PO w Gliwicach wzięło udział zaledwie 28 członków z ponad setki.

Aktualizacja

Przedstawiamy pełną treść komunikatu posła Andrzeja Gałażewskiego:
Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Uprzejmie informuję, że z dniem dzisiejszym składam rezygnację z funkcji przewodniczącego Koła PO RP w Gliwicach. Decyzję tę podjąłem z powodu większego zaangażowania się w prace dwóch komisji sejmowych, co wiąże się z częstymi wyjazdami krajowymi i zagranicznymi i brakiem czasu, który mógłbym poświęcić na organizację pracy koła.

Konsekwencją mojej decyzji jest czasowe powierzenie przewodnictwa w Kole p. Januszowi Szymanowskiemu, zastępcy przewodniczącego z prośbą o zorganizowanie nie później niż do 20 grudnia br. zebrania wyborczego w celu wyboru nowego przewodniczącego.

Pragnę serdecznie podziękować członkom Zarządu Koła oraz wszystkim członkom koła za zaufanie, którym mnie darzyli i za dotychczasową współpracę. Zobowiązuję się jednocześnie do współpracy z Zarządem Koła zarówno jako poseł ale przede wszystkim jako przewodniczący PO RP w powiecie Gliwice.

Andrzej Gałażewski

Zobacz też: Skandaliczna wypowiedź posła Gałażewskiego o gliwickiej uczelni

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KKK
KKK
11 lat temu

Arrivederci Roma, niech nie wraca!

lelek
lelek
11 lat temu

ten facet to porażka Gliwic. on nic dla nas nie zrobił a ludzie go wybierają bo ma wysokie miejsce na liście :/

mic
mic
11 lat temu

Jeśli komukolwiek z trzeciego garnituru solidurności się w życiu powiodło, to właśnie temu ******, największemu z nieudaczników politycznych. Jedyne, co potrafił w życiu robić, dziwnym sposobem kończąc Politechnikę- to mieszać farby. No i mieszać we wszystkim, do czego miał dostęp. Nie daruję temu ********* ******* podniesienia wieku emerytalnego. A tak w ogóle życzę mu ** *** *****.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Totalny nieudacznik który żyje za nasze……

Łabędy
Łabędy
11 lat temu

Idź i nie wracaj nigdy, a niech czasami kolejny nieudacznik nie zastępuje ciebie czyli Wygoda, zresztą PO jest przegrana, i na wyborach to wyjdzie.

ka-szka
ka-szka
11 lat temu

tak się ucieszyłam,że ten zadufany w sobie człowiek – mam nadzieję- kończy karierę polityczną, każdy nowy zanim wejdzie do sejmu cokolwiek więcej pomyśli o Gliwicach

Alicja
Alicja
11 lat temu

Zachował i tak stołek szefa struktur powiatowych. Niestety. Powinien mieć odrobinę honoru o odejść z polityki.

komuch
komuch
11 lat temu

Takie *** muje nie mają honoru

jarunek
jarunek
11 lat temu

czy to jest aż tak ważna informacja dla Gliwic i gliwiczan? Jak chcecie tyle pisać o nieudacznikach z PO to może zacznijcie zamieszczać jeszcze gazetki z lidla czy biedronki!

prosiłem
prosiłem
11 lat temu

straszny gość, nic nie załatwił a tylu ludzi go o to prosiło

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI