spot_img


Zmienią organizację ruchu na DK88

Na Drodze Krajowej nr 88 ostatnio sporo się dzieje.

Po pierwsze trwa remont wiaduktu nad torami kolejowymi, po drugie przebudowywane są łącznice z Portową/DTŚ, a po trzecie modernizują wiadukt znajdujący się nad DK88 w ciągu ulicy Szymanowskiego. 23 kwietnia o godzinie 8.00, w zawiązku z remontem podpór obiektu, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Dekawka w tym miejscu pozostanie zwężona. Teraz przejazd w obydwie strony będzie możliwy tylko środkowymi pasami jezdni – z ruchu wyłączone zostaną zewnętrzne pasy. Drogowcy proszą o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

Sam wiadukt jest zamknięty dla ruchu kołowego, a kierowców obowiązują objazdy. Obiekt podniesiono o mniej więcej 60 cm. Umożliwia to swobodniejszy przejazd pod wiaduktem dużych samochodów poruszających się DK 88. Jezdnia na wiadukcie zostanie poszerzona, zbudowany zostanie chodnik, zamontowane będą barierki energochłonne i balustrady. Zwiększy się nośność obiektu. Zadanie realizują Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów oraz PRUiM-MOSTY.


Finał inwestycji – koniec czerwca.

(UM Gliwice/fot. archiwum)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iksigrek
Iksigrek
9 lat temu

Ludzie, co to za potworek językowy? „Dekawka”?

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu

Dekawka to nostalgia i nawiązanie do dawnych poprzesuwanych w pionie płyt betonowych nawierzchni. Brzmienie tego wyrazu przypomina odgłosy opon i zawieszenia samochodów i odczucia podróżujących dawną autostradą, która teraz została zdegradowana do zwykłej DK 88.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI