r e k l a m a


Zmienimy Gliwice na lepsze! Idź na wybory

Nazywam się Katarzyna Kuczyńska-Budka. Gliwice, służbę publiczną oraz dialog mam w swoim DNA. Znamy się dobrze: urodziłam się w Gliwicach i mieszkam tu całe życie, a od 2018 jestem radną miasta. Razem walczyliśmy przeciw nadmiernej wycince drzew, betonowaniu kolejnych obszarów miasta, zamknięciu części parku Chrobrego oraz ogromnym podatkom hamującym lokalną przedsiębiorczość.

Tak, jak Ty, widzę, że Gliwice potrzebują zmiany. To mieszkańcy i mieszkanki muszą w końcu być w centrum uwagi władz miasta. Jako prezydent wykorzystam moje 20 lat doświadczenia z administracji samorządowej i rządowej, żeby władze skutecznie rozwiązywały potrzeby mieszkańców.

O co walczę?

Każdy z nas ma marzenia związane z Gliwicami. Czas na zmianę, żebyśmy mogli je zrealizować. W 2024 roku miasta nie prowadzi się już jak w latach 90. Bez konsultacji, bez głosu mieszkańców. Nie jesteś klientem, jesteś współgospodarzem. Potrzebujemy strategicznego zarządzania, które uwzględnia Twój głos. Nie tylko w dniu wyborów, każdego dnia.

EDUKACJA
Zasługujemy na Gliwice, w których jako rodzic możesz znaleźć miejsce w żłobku. Twoich dzieci informatyki nie uczy pan wakat i pani zastępstwo, mają za to dofinansowane zajęcia pozalekcyjne z robotyki, programowania i języków obcych. Najlepsi uczniowie zostaną w naszym mieście, a Politechnika Śląska będzie partnerem i współgospodarzem Gliwic.

MIESZKALNICTWO
Zasługujemy na Gliwice, które nie straszą pustostanami, które zdolnym absolwentom dają szansę związać swoja przyszłość z naszym miastem, które oferują dwa razy więcej nowych mieszkań na wynajem.

OPIEKA ZDROWOTNA
Zasługujemy na Gliwice z jakościową opieką zdrowotną. Na programy profilaktyczne, na szpital, który się rozwija, przyciąga ekspertów i środki finansowe, a nie czeka na jeszcze i jeszcze kolejną kadencję.

DOBRE MIEJSCE DO PRACY
Zasługujemy na Gliwice, w których włodarze wiedzą, jak wykorzystywać środki unijne na zieloną i cyfrową transformację, umieją współpracować z centralną administracją i walczyć o gliwickie interesy w Warszawie i Brukseli. Wprowadzimy w urzędzie rzecznika przedsiębiorców, który będzie wsparciem przez urzędowe, uproszczone procedury.

NAJLEPSZE MIEJSCE DO ŻYCIA
Zasługujemy na najlepsze miejsce do życia. Na Gliwice, w których nieważne, w jakiej dzielnicy mieszkasz, to usługi publiczne, kultura i miejsca do wypoczynku są na wyciągnięcie ręki. Masz gdzie się spotkać ze znajomymi, bez względu na to, czy mają lat 24, czy 84. Gliwice, w których parki nie są oddawane prywatnym inwestorom. Z ożywioną ulicą Zwycięstwa, aleją Przyjaźni i ze zrewitalizowanymi bulwarami i czystą Kłodnicą. Gliwice piękne, w których można oddychać czystym powietrzem. Zielone, bez betonozy.

Zasługujemy, żeby marzenia stały się rzeczywistością.
21 kwietnia weźmiemy odpowiedzialność za nasze miasto i wykorzystamy tę szansę. Razem zmienimy Gliwice na lepsze.
Materiał KKW Koalicja Obywatelska

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI