Znane są już wyniki wyborów do rad osiedlowych. Niska frekwencja

W niedzielę odbyły się w Gliwicach wybory rad 10 osiedli.

Jest już pewne, że rady powstaną w osiedlach: Czechowice, Kopernika, Ligota Zabrska, Łabędy, Obrońców Pokoju, Politechnika, Sikornik, Stare Gliwice, Wojska Polskiego i Zatorze. Do urn poszło 5,6 % osób spośród 80 364 uprawnionych. W sumie wydano 4524 karty do głosowania.

Najwięcej mieszkańców poszło do urn w Czechowicach (ponad 20 %), a najmniej – na osiedlu Wojska Polskiego (1,19%).

We wszystkich osiedlach wybrano po 15 radnych. Szczegółowe wyniki wyborów do rad osiedlowych zostały zamieszczone tutaj.

Przypomnijmy, że rady osiedlowe to najniższy szczebel samorządu. Odgrywają przede wszystkim rolę opiniotwórczą, społeczną i kulturalną. Ich przedstawiciele są od tego, by w pierwszej kolejności reagować na codzienne problemy mieszkańców danego osiedla.

Mogą zatem przedstawiać władzom samorządowym swoje stanowisko w sprawach dotyczących m.in. organizacji ruchu na osiedlu, lokalizacji obiektów usługowych, placów zabaw czy miejsc parkingowych, projektu planu zagospodarowania przestrzennego, planowanych i realizowanych przez miasto inwestycji, remontów dróg, usytuowania przystanków, zmian w sieci szkół i przedszkoli. Poza tym rady osiedlowe organizują okolicznościowe festyny i starają się integrować mieszkańców.

Do rad osiedlowych dostali się m.in. radni – Krystyna Sowa i Jarosław Wieczorek, a także Artur Czok – były dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach oraz Natalia Wójcik – dziennikarka ITV Gliwice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
janosik
janosik
11 lat temu

gdzie schowaliście te wyniki ?

jojo
jojo
11 lat temu

może dacie w końcu te wyniki ?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI