Piast pokonał Polonię na zakończenie rundy jesiennej (TV i foto)

Odkąd piłkarze Piasta grają na nowym stadionie w Gliwicach, to pierwszą połowę traktują jak rozgrzewkę.

Prawdziwą piłkę zaczynają grać, gdy gola zdobędą rywale. W ostatnim meczu rundy jesiennej Piast Gliwice wygrał z Polonią Bytom 3:1. Bohaterem spotkania był Adrian Świątek, który strzelił 2 bramki. Zobacz najważniejsze fragmenty meczu na infogliwice.pl.

Piłkarze Piasta od początku przeważali na boisku. W 22. minucie za faul na Buryanie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Blazej Vascak. Mimo iż goście musieli grać w 10, to jednak udało im się stworzyć kilka groźnych sytuacji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej udanie zaatakowała Polonia i w 56. minucie Jakub Świerczok pokonał bramkarza Piasta.

Od tego momentu podopieczni Marcina Brosza, podobnie jak w dwóch poprzednich meczach musieli gonić rywala. Przy ogłuszającym dopingu w 63. min. wyrównującą bramkę zdobył Adrian Świątek. Kilka minut później po strzale Rubena Jurado było już 2:1 dla Piasta. Wynik meczu na 3:1 ustalił Świątek, który dobił piłkę, która trafiła w słupek po rzucie wolnym Podgórskiego.