r e k l a m a


Zniknie asfalt, pojawi się zieleń

Ścisłe centrum Gliwic, a konkretnie rejon placu Piłsudskiego zazieleni się jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą odbrukowań, które rozpoczną się z początkiem przyszłego tygodnia.

W poniedziałek (8 lipca) ruszają pierwsze prace, w trakcie których najpierw odbrukujemy, a potem nasadzimy rośliny. W rejonie skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ulicą Berbeckiego, a także krzyżówki z ulicą Gruszczyńskiego, w miejscach gdzie obecnie znajduje się powierzchnia wyłączona z ruchu, pojawią się rabaty z niską zielenią. Ze względów bezpieczeństwa, mogą tam zostać nasadzone krzewy i byliny, ale dzięki temu miasto zyska kolejną zieloną przestrzeń. Dobór zieleni w pasach drogowych musi odbywać się w sposób szczególny. Nie może ona zasłaniać widoczności zarówno kierowcom jak i pieszym. Dlatego też, przy okazji odbrukowań nie będzie już możliwości nieprawidłowego parkowania pojazdów, które można było w tym miejscu zaobserwować i tym samym poprawi się widoczność pieszych zbliżających się do przejścia w rejonie ulicy Gruszczyńskiego.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk
Henryk
10 dni temu

No i fajnie

Łukasz
Łukasz
10 dni temu

Żałosna i żałosne działania tej pani wybranej głosami nieudacznych obywateli. Pierwsza i ostatnia kadencja.

Dunio
Dunio
10 dni temu

Lepiej zróbcie darmowe miejsca parkingowe dla mieszkańców Gliwic,oddajcie co nasze .

Zielonka 69
Zielonka 69
8 dni temu

Dobre i to, żeby tak jeszcze nie niszczyli trawników, w całym mieście kosząc je tymi kosami przy samej ziemi

Last edited 8 dni temu by Zielonka 69
Daniels
Daniels
8 dni temu

Świetny pomysł. A w razie pożaru, jakiekolwiek wydarzenia/zdarzenia ciekawe jak będą reagować. Miejsc parkingowych ubywa…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI