Znów będzie kino plenerowe. Aż do końca wakacji

Kino “pod chmurką” w ubiegłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Zgodnie z zapowiedziami impreza wraca w sprawdzonej formule. Bezpłatne projekcje rozpoczną się już 16 czerwca i potrwają do końca wakacji. W programie znajdziemy 23 najbardziej kasowe tytuły z ostatnich lat. W każdą niedzielę w różnych punktach Gliwic organizowane będą pokazy filmowe. W programie każdego seansu dwa filmy – pierwszy przeznaczony dla dzieci, a drugi dla widzów nieco starszych. Dzieci zapewne z przyjemnością obejrzą dobrze znane filmy z ostatnich lat, w tym również kilka nowości. Dla dorosłych przygotowano produkcje z różnych gatunków filmowych.

Będzie zarówno nieco klasyki, jak i sensacja, thriller czy kino obyczajowe – na przykład „M jak Morderca”, „Casablanca”, „Młode wino”, „Chciwość”, „Kocha, lubi, szanuje” czy „Slumdog, milioner z ulicy”.

Lokalizacje wybrano w taki sposób, by kino plenerowe zagościło w różnych dzielnicach Gliwic.

Najwięcej projekcji odbędzie się na Placu Grunwaldzkim, pozostałe w Parku Chrobrego, pod Radiostacją, w Łabędach, Sośnicy, lotnisku Aeroklubu Gliwickiego. Tegoroczną nowością będzie kino samochodowe w Nowych Gliwicach.

Plenerowe kino w Gliwicach startuje 16 czerwca o godz. 18.00. Na dobry początek, pod Radiostacją będzie można zobaczyć Leonardo DiCaprio przekraczającego granice snu oraz opowieść o przygodach małego Blu w Rio. Tydzień później na Pl. Grunwaldzkim propozycja dla miłośników czeskiej kinematografii. Pełny program Kina Plenerowego można znaleźć na stronie www.gliwice.eu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Pająk
Jan Pająk
9 lat temu

Po dzisiejszych naszych rozmowach z Dyrekcją ZSO 14 prawdopodobnie „kino plenerowe” zagości w Sośnicy na boiskach szkolnych przy ul.Przedwiośnie.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI