W sobotę Industriada!

Piknik naukowy dla dzieci, energetyczny koncert Całej Góry Barwinków oraz niezwykły pokaz akrobatyczny grupy Ocelot

– takie atrakcje czekają gliwiczan podczas tegorocznej edycji INDUSTRIADY, czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki. Już 8 czerwca przeniesiemy się w czasie, aby poczuć magię starych maszyn i spojrzeć na nie z innej perspektywy. Z unikatową historią oraz niekonwencjonalną sztuką zetkniemy się również w Gliwicach. Głównym miejscem „industriadowych” wydarzeń będzie teren wokół Radiostacji. Wiele będzie się również działo w Nowych Gliwicach. Start imprezy – godz. 14.00.

Pod gliwicką Radiostacją (ul. Tarnogórska 129) odbędzie się piknik naukowy dla dzieci i młodzieży. W programie m.in.: laboratorium szalonych naukowców, pokazy kuchni molekularnej, naukowe zabawy z plastyką, maszyna przyczynowo-skutkowa, naukowy park zabaw, Atomspin i zorbing, a także chatka Misia Bohatera. Dla miłośników historii przewidziano zwiedzanie budynku dawnej rozgłośni oraz projekcje filmu „Uwaga! Tu Radiostacja”.

Z kolei odwiedzający Centrum Edukacji i Biznesu NOWE GLIWICE (ul. Bojkowska 37) będą mogli zobaczyć postindustrialne obiekty kompleksu oraz stałą wystawę w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego. W Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości szykują się warsztaty kręcenia filmów komórką i rysowania węglem dla dzieci, a także wystawa fotografii „Od KWK Gliwice do Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości”.

– Na finał tegorocznej INDUSTRIADY zapraszamy o godz. 19.30 pod zabytkową wieżę Radiostacji. Odbędzie się tam energetyczny koncert zespołu Cała Góra Barwinków i widowisko AERIAL SHOW w wykonaniu artystów teatru OCELOT. W programie zapierający dech w piersiach pokaz dynamicznej akrobatyki, pantomimy i powietrznego tańca. Autorem unikalnych układów sztuki ruchu jest Bogdan Zając, trzykrotny mistrz świata w akrobatyce sportowej oraz uznany artysta Cirque de Soleil. Przedstawienia OCELOTA to show łączące sport, akrobatykę i artystyczne pokazy w powietrzu, taniec oraz widowisko z muzyką. Zespół gościł na scenach teatralnych, estradach, w namiotach cyrkowych, w halach widowiskowych wielu krajów Europy – zapowiadają organizatorzy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI