r e k l a m a


Zobacz piramidy w Gliwicach

Od 18 lutego do 5 marca gliwickie CH FORUM zaprasza do starożytnego miasteczka na spotkanie z pradawnym Egiptem. „Starożytny Egipt” to wystawa łącząca w sobie świetną zabawę z walorami edukacyjnymi.

Miasteczko składa się z budowli wzorowanych na starożytnej, egipskiej architekturze.
Dzieci po całym starożytnym miasteczku oprowadzać będzie historyk i kulturoznawca, który przedstawi im starożytny Egipt. Goście miasteczka dowiedzą się też od niego więcej o prezentowanych rzeźbach, które przedstawiają Nefretete, boga Anubisa i Sfinksa oraz poznają metodę powstawania i wykorzystywania papirusu.

Na początku każdej wyprawy dzieci będą ubierane w egipskie stroje, a dziewczynki dodatkowo charakteryzowane. Wszyscy otrzymają również „Dzienniczki małego odkrywcy”, w których znajdą informacje o odwiedzanych stanowiskach i ciekawostki ze starożytnych czasów. Maluchy, uczestnicząc w animacjach na poszczególnych stanowiskach, będą mogły ponadto zdobywać do dzienniczków pieczątki.

Dwie największe budowle: Piramida i Grobowiec Faraona, pozwolą dzieciom poczuć atmosferę starożytności. Wejście do Piramidy będzie zamykane wrotami, a w jej wnętrzu będą się odbywać seanse filmowe. Dzieci, oglądając film o piramidzie – jednym z kluczowych symboli architektury egipskiej, dowiedzą się o procesie jej budowy, konstrukcji i przeznaczeniu. W Grobowcu Faraona dzieci otrzymają zadanie odczytania hieroglifów umieszczonych na ścianach grobowca. Grobowiec również będzie zamykany, zaś dzieci otrzymają latarki, aby w ciemnościach łatwiej odszyfrować hieroglify.

Kolejnymi atrakcyjnymi elementami interaktywnej zabawy w CH FORUM są stanowiska Egipska Pustynia oraz Starożytna Egipska Biżuteria. Dzieci wcielą się na nich w role małych archeologów lub artystów wyrabiających egipską biżuterię.

Wszystkie dzieci zwiedzające wystawę będą miały zapewnioną opiekę animatorek. Wystawa będzie dostępna codziennie od godz. 9:00 do 19:00. Zorganizowane grupy mogą się kontaktować z punktem Informacyjnym pod numerem tel. 32 335 73 00.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI