Zostawiasz kurtkę w poczekalni? On też tak zrobił

W czwartek około 14.00 policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży auta zaparkowanego pod przychodnią lekarską.

Mieszkaniec Gliwic przyjechał do placówki przy ul. Opolskiej. W chwili kiedy przebywał u lekarza, został okradziony.
Po wyjściu z gabinetu pacjent zorientował się, że z kieszeni kurtki pozostawionej w poczekalni, zniknęły kluczyki do jego fiata multipli, zaparkowanego pod przychodnią. Mężczyzna zawiadomił policję. Funkcjonariusze wysłuchali relacji pokrzywdzonego oraz osób przebywających w tym czasie w placówce. Ustalenia wskazywały na dwóch młodych mężczyzn, którzy opuścili poczekalnię tuż po wejściu pacjenta do gabinetu. Po przejrzeniu zapisów monitoringu w samym obiekcie oraz monitoringu miejskiego policyjni detektywi po niespełna kilkudziesięciu minutach wiedzieli ze 100-procentową pewnością, kto dokonał opisanej kradzieży. To dwaj mieszkańcy Sośnicy, w wieku 25 i 29 lat.

Kryminalni z II komisariatu rozpoczęli zbieranie informacji o miejscu pobytu obu podejrzanych. Ustalono też numer telefonu komórkowego do młodszego z nich. Z uwagi na to, że obaj przebywali poza miejscem zamieszkania, zdecydowano się jeszcze wczoraj, na przeprowadzenie kategorycznej rozmowy telefonicznej. Rozmówca bardzo zaskoczony nieoczekiwanym połączeniem, natychmiast przyznał się do uczestnictwa w przestępstwie, wyraził skruchę, wskazał też miejsce pozostawienia auta (wraz z kluczykami). Został wezwany do komisariatu przy ul. Warszawskiej w Gliwicach. Skradziony samochód wrócił już do właściciela. O losach sprawców przestępstwa w nadchodzących godzinach będzie decydował prokurator i sąd.
Obaj panowie są znani policji, byli już wcześniej notowani. Trwa wyjaśnianie motywów ich działania.
Powyższa historia stała się „nauczką” dla właściciela fiata. Opisana historia winna być przestrogą dla innych. Skądinąd jakże normalne zachowanie, polegające na powieszeniu kurtki na wieszaku, może być okazją dla złodzieja.

Nigdy więc nie pozostawiajmy cennych przedmiotów (portfeli, kluczy, telefonów, torebek) bez nadzoru!

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Borowicz
5 lat temu

Zabieraj kurtkę ze sobą jak wchodzisz do gabinetu lekarskiego 🙂

Zbyszek Gresik
5 lat temu

To jak wyrażasz skruchę,to możesz kraść całe życie i nieponiesiesz żadnej kary???? I jeszcze najlepiej być bezrobotnym,co nie oznacza że ktoś nie pracuje.

Awsome man
Awsome man
5 lat temu
Reply to  Zbyszek Gresik

Ale o co chodzi? Napiasne, że złodziei czeka sprawa sądowa!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI