ZUS skontrolował ZBM I TBS. Sprawdzono wszystkich pracowników (TV)

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_03/20140318_zus_zbm.mp4″ /]

Niedawno Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał z Unii Europejskiej dodatkowe pieniądze na rozbudowę Platformy Usług Elektronicznych.

Dzięki PUE klienci mogą na bieżąco kontrolować swoje konto w ZUS, płatnicy rozliczać się z zakładem i dokonywać płatności, a wszyscy klienci wyliczyć sobie potencjalną emeryturę. Niestety, prawo w Polsce ciągle się zmienia co sprawia, że płatnicy składek napotykają na wiele trudności w zakresie rozliczenia się z ZUS-em.

Zakład co jakiś czas wybiera się do różnych firm, aby przeprowadzić kontrole. Kilka dni temu zakończyła się kontrola w miejskiej spółce ZBM I TBS w Gliwicach. Kompleksowo skontrolowano prawidłowość i rzetelność obliczania składek na ubezpieczenia społeczne.

W urzędzie miejskim i podległych mu jednostkach tylko w ciągu ostatnich trzech lat zostało przeprowadzonych 179 kontroli.

Kontrole pracy administracji samorządowej prowadziło 18 instytucji państwowych, m.in. Najwyższa Izba Kontroli, Państwowa Inspekcja Pracy, Regionalna Izba Obrachunkowa, Sąd Okręgowy czy Urząd Zamówień Publicznych. Żadna z kontroli nie wykazała poważnych uchybień. W czasie kontroli w ZBM I TBS zostało sprawdzonych 187 ubezpieczonych. To wszyscy pracownicy spółki.

Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki rozbudowie systemu PUE kontrole w firmach będą coraz rzadsze, bo wszystko będzie można szybko sprawdzić na platformie. Do tej pory jej stworzenie kosztowało 110 mln zł, kolejne ponad 100 mln zł przeznaczono na wybudowanie infrastruktury informatyczno-systemowej. W sumie koszt PUE to ponad 200 mln złotych, z czego 85 proc. dała Unia Europejska, a 15 proc. budżet państwa.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emeryt
Emeryt
8 lat temu

Wszędzie kontrole różnych instytucji.Wszyscy czekają na wyniki.
Jak na razie ZBM I TBS działa dobrze.Może jednak te nagrody to nie przypadek.
Zobaczymy co pokaże NIK.

Student
Student
8 lat temu

Miło słyszeć, że firma z naszego miasta jest rzetelna w swojej pracy.
Może kiedyś przyjdzie mi w niej pracować 😀

AndrzejD
AndrzejD
8 lat temu

” w przeciągu ostatnich trzech lat” – co to za gimbus z przeciągiem między uszami pisał ???
…może jednak powinno być: „w ciągu ostatnich trzech lat”
Za moich czasów (maturę zdawałem 27 lat temu)
za taki tekst, słyszało się od polonistki: „siadaj, pała”
…mimo że byłem w klasie o profilu mat-fiz a nie humanistycznym.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI