Zwierzęta ze schroniska w Palmiarni

Jeszcze do końca miesiąca w Palmiarni prezentowana jest wystawa zdjęć „Miłość potrzebna od zaraz”.

Na fotografiach można zobaczyć podopiecznych, wolontariuszy oraz pracowników gliwickiego schroniska dla zwierząt. Autorem wyjątkowych zdjęć jest Kornelia Cesarz, która na co dzień jest wolontariuszem schroniska. Na zdjęciach uchwycono również wolontariuszy i chwile kiedy Schronisko jest pogrążone we śnie albo kiedy najbardziej tętni życiem – w porze karmienia.

Obecnie w Schronisku w Sośnicy przebywa około 220 psów i 30 kotów, którymi przez cała dobę opiekuje się piętnastu pracowników z dużym doświadczeniem w opiece nad zwierzętami. Co roku do Schroniska przyjmowanych jest około 1000 zwierząt. Dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy oraz prowadzonym akcjom adopcyjnym, prawie tyle samo zwierząt znajduje nowe domy. Schronisko prowadzi szeroko zakrojoną politykę sterylizacji i kastracji zwierząt bezdomnych, mającą na celu ograniczenie niekontrolowanego rozmnażania się psów i kotów.

Psy przebywające w Schronisku objęte są programem „Lira”, polegającym na szkoleniu w zakresie podstawowego posłuszeństwa, co zwiększa ich szanse na adopcję.

Więcej informacji na stronie schroniska.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI