r e k l a m a


Zygmunt Frankiewicz o reformie edukacji: „Zmiany są gwałtowne” (wideo)

W poniedziałek, w jednej z gliwickich szkół, zainaugurowano nowy rok szkolny. Z dyrektorami placówek edukacyjnych spotkali się m.in. prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz oraz jego zastępca Krystian Tomala.

Włodarz Gliwic dosyć krytycznie wypowiedział się o sposobie wprowadzania reformy edukacji. – W Gliwicach zagospodarowanie infrastruktury jest stosunkowo łatwe, bo jesteśmy miastem na prawach powiatu. W małych gminach to często są dramaty – mówi Zygmunt Frankiewicz. – Nałożono obowiązek przyjęcia 3-latków do przedszkoli, a 6-latki zawrócono do przedszkolu. Zrobił się problem. Nas to też dotyka – mówił Frankiewicz.

– Są też pewne problemy z płacami dla nauczycieli. Subwencja na 2017 rok wynosi niewiele ponad 190 mln zł, natomiast koszty wynagrodzeń to ponad 200 mln zł. W sumie miasto wydaje na oświatę ponad 300 mln zł. Na inwestycje w tym roku wydamy 36 mln zł. Drugie tyle (ponad 36 mln zł) Miasto dokłada do bieżącego utrzymania szkół. Gdyby nie bardzo dobra sytuacja finansowa miasta nie byłoby szans na realizację nawet najdrobniejszych prac remontowych. Subwencja oświatowa powinna pokryć wszystkie wydatki na oświatę. Tak nie jest. Nie pokrywa nawet nauczycielskich wynagrodzeń – informuje Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.

– Obiecałem państwu (dyrektorom szkół – red.), że budowa Hali Gliwice nie spowolni modernizacji szkół. I tak się też stało. Mówiłem, że należy uciekać do przodu, czyli powiększać nasze dochody, aby nie zwalniać m.in. remontów szkół – mówi prezydent Gliwic.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej1
Andrzej1
6 lat temu

Jest za długo Prezydentem.Zrobił dużo dobrego ale i zła.Buduje pomniki żeby pamiętać jego nazwisko.Zniszczył Operetkę Sląską (Teatr Muzyczny) ,okroił obsadę maksymalnie,zniszczył tramwaje,mógłbym pisać i pisać.

Mariusz
Mariusz
6 lat temu
Reply to  Andrzej1

właśnie się zes*ałem na ten głupi komentarz 😀 zapewnił tysiące miejsc pracy dla gliwiczan i ludzi spoza Gliwic, wybudował DTŚ, ściągnął do Gliwic węzeł autostrad, całą strefę, Opla i na bieżąco remontuje nasze miasto, organizuje koncerty, remontuje skwery, buduje fontanny, na każdym osiedlu plac zabaw i baseny, hale sportowe boiska a ty będziesz pisał o przestarzałych tramwajach które zastąpiły nowoczesne autobusy oraz o teatrze muzycznym, który teraz działa dużo lepiej niż działał wcześniej. śmieszny jesteś „Andrzeju”

RW
RW
6 lat temu
Reply to  Mariusz

wracaj do pracy w urzędzie bo się kolejka zrobiła i kiedy zarejestruje samochód…

Jan
Jan
6 lat temu

Mariusz, drugie imię – wazelina.

Mariusz
Mariusz
6 lat temu
Reply to  Jan

Nie wazelina tylko realista. Człowiek trzeźwo patrzący na rozwijające się Gliwice a nie przez pryzmat chęci dojścia do koryta jak krytykanci Pana Frankiewicza

jergaj
jergaj
6 lat temu
Reply to  Mariusz

jednak cały pojemnik wazeliny !!!

Marcin
Marcin
6 lat temu

Brawo Mariusz

Jan
Jan
6 lat temu

Frankiewicz jest Twoim Panem? Brawo TY.

Ja
Ja
6 lat temu

obłudnik. W Gliwicach redukuje placówki opiekuńcze i świetlice. W poważaniu ma ludzkie dramaty i utratę pracy

Mała Mi
Mała Mi
6 lat temu

To się przeprowadź jeden z drugim do Torunia.

Valdorf
Valdorf
6 lat temu

Niech ten człowiek już zamilknie edukacja i pieniądze wywalone na właśnie zamykaną wyższą szkołę przedsiębiorczości na terenie byłe kopalni.

RW
RW
6 lat temu

biznes na hale wzorowany na stadionie narodowym tyle kapie ze wielu się wyżywiło i jeszcze wyżywi…

realista
realista
6 lat temu

Oczywiscie ,ze Frankiewicz b.duzo zrobil dla Gliwic(wyzej/w),choc mial tez i wpadki.
Hala Gliwice w dluzszej perspektywie przyczyni sie do reklamy Gliwic i tylko i…a tego nie zrozumie.
Przydalaby sie nowa postac z nowa wizja rozwoju Gliwic,tylko pytanie czy taka znajdziemy.
Na dzien dzisiejszy takiej osoby niestety nie ma.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI