spot_imgspot_img


Zygmunt Frankiewicz wraca ratować sytuację?

Tuż przed wyborami nowego prezydenta Gliwic, stowarzyszenie Gliwicka Inicjatywa Obywatelska wybrało nowego prezesa. Został nim wówczas ubiegający się o stanowisko prezydenta Adam Neumann. Jego kariera nie trwała jednak zbyt długo.

Nie jest tajemnicą, że wielu mieszkańców źle ocenia Neumanna jako gospodarza miasta. Planowana podwyżka cen za wywóz śmieci, planowane podwyżki opłat za parkowanie, brak dialogu z gliwiczanami w sprawie budowy zbiornika za Sikornikiem, praktycznie brak działań w czasie pandemii – za to mieszkańcy mają żal do nowego prezydenta.

W internecie mnóstwo jest opinii, że Neumann nie radzi sobie na stanowisku i praktycznie go nie widać.

Coraz głośniej mówi się także o referendum w sprawie jego odwołania.

Tymczasem na białym koniu wraca Zygmunt Frankiewicz. Ponownie został przewodniczącym GIO. Stowarzyszenie jest tzw. zapleczem senatora i jego ekipy. Według nieoficjalnych informacji Neumann postanowił zrezygnować z prezesury.

Czyżby niewidoczny w ostatnim czasie Frankiewicz wrócił, by ratować sytuację w mieście?

Być może były prezydent będzie doradzał swojemu następcy w kluczowych kwestiach.

Neumann otoczył się ludźmi bez większego doświadczenia w samorządzie.

Jego pierwszy zastępca Mariusz Śpiewok tylko przez kilka miesięcy pracował jako wiceprezydent u Frankiewicza. Aleksandra Wysocka była dobrze ocenianym naczelnikiem jednego z wydziałów urzędu, ale doświadczenia na tak wysokim stanowisku nie posiada. Natomiast zabrzanka Ewa Weber była jedynie sekretarzem miasta Zabrze. Cały zespół skupiony wokół Neumanna nie ma więc tak potrzebnego doświadczenia. Poprawie wizerunku nie służą też aroganckie działania służb prasowych i PR-owych prezydenta – jak np. artykuł o zbiorniku, który mieszkańcy nazwali „propagandą jak za komuny”. Podobnie jak opłacony wywiad na ten sam temat w radiu CCM. Za wizerunek Neumanna odpowiadają m.in. Łukasz Oryszczak, jego rzecznik prasowy oraz była pracownica biblioteki, zatrudniona tymczasowo w urzędzie – Małgorzata Hatalska, która mocno zaangażowała się w kampanię Neumanna.

Niewykluczone, że Frankiewicz dostrzegł duże problemy Neumanna i postanowił ponownie zainteresować się sprawami miasta i będzie służył radą.

20 czerwca 2020 r. odbyło się Walne Wyborcze Zgromadzenie Członków GIO.

Przy frekwencji 61 osób prezesem został wybrany jednogłośnie senator Zygmunt Frankiewicz.

Wybrano również Radę Programową Stowarzyszenia, w której skład wchodzą: Magdalena Budny, Adam Ciekański, Stanisław Kajzer, Izabela Kochańczyk, Dariusz Kosowicz, Tomasz Kulczycki, Dariusz Opoka, Paweł Wróblewski, Jagoda Sowa i Mariusz Śpiewok.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franek won z Gliwic
Franek won z Gliwic
2 lat temu

To jest dobry moment żeby zrobić referendum w sprawie odwołania go z funkcji. Kajetan Gornig do roboty 😀

Lala
Lala
2 lat temu

Referendum i tak już nic nie zatrzyma wiec ich zagrywki są bez znaczenia. Gliwice wybiorą sobie normalnego prezydenta a nie dziadka który Chyba nie słyszy

Mike
Mike
2 lat temu

No i wyszło w praniu kto co i jak potrafi …

Marcin
Marcin
2 lat temu

Nawet pan Frankiewicz nie uratuje sytuacji,kiedy większość mieszkanców ocenia pana Neumanna tak negatywnie.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu
Reply to  Marcin

Tyle, że większość go wybrała.

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Redakcja zapomniała jeszcze napisać, że ludziom nie podoba się zawieranie umów przez miasto z synem Neumanna, Robertem.

Ogrom
Ogrom
2 lat temu
Reply to  Tomasz

to fakt i mega skandal że urząd którego prezydentem jest Neumann podpisuje umowy z jego synem na tysiące złotych. I to jeszcze na co?? Na zdjęcia… które wg mnie są strasznie słabe….

jergaj
jergaj
2 lat temu

Ale czy ktokolwiek chociaż przez moment myslał że frankiewicz odstąpi od rządzenia miastem? Wystawił swoją marionetkę Neumana, tylko że sznurki za słabe i sie chyba troche pozrywały. Więc trzeba szykować nową marionetkę albo obecnej poprawić uwięź

Last edited 2 lat temu by jergaj
Feliks
Feliks
2 lat temu

Żałosne miasto , żałośni ludzie. Dziadostwo do potegi

JAś
JAś
2 lat temu
Reply to  Feliks

A Ty jesteś dupkiem

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu
Reply to  Feliks

Miasto żałosne. Wyprowadzić się trzeba. Od ludzi wara. Strasznie zakompleksiony czy jak?

JAś
JAś
2 lat temu

Wywalić dziada nic nie robi tyko ceny podnosi. Przez początek epidemi schował się, i tyle go widzieli.. Największy czas usunąć tego gościa.

JAś
JAś
2 lat temu

Nie trzeba było na emeryta głosować, a teraz narzekać. Co zeście wybrali to macie. On mojego głosu nie dostał

krzysztof
krzysztof
2 lat temu

całe lata OSZUŚCI na stanowiskach , układy,powiązania i korupcja – ustawianie przetargów pod zamówienie ,a mieszkańcy dalej wybierają OSZUSTÓW i płacą za to swoją kasą na takich nierobów, jak się wybiera padlinę polityczną, a nie zdrowy rozsądek to później mamy efekty złodziejskiej działalności władzy

Karlus
Karlus
2 lat temu

Dziadek podaj się do dymisji i idź huśtać wnuki

Małpa
Małpa
2 lat temu

Dlaczego pan Frankiewicz nie wystawił kogoś młodego i dynamicznego zamiast tego starszego smutnego pana w tych żałosnych okularkach przyciemnianych?

tymoteusz
tymoteusz
2 lat temu

Zabrzańska zastępczyni prezydenta Adasia, przed przejęciem fotela w gliwickim magistracie była prezesem komunalnej spółki Śląska Sieć Metropolitalna, która jest operatorem gliwickiej strefy płatnego parkowania. Od kilku miesięcy w tej spółce jest również przewodniczącą Rady Nadzorczej. Kasa musi się zgadzać, opłaty za parkowanie w górę! Gliwice przyszłość jest tu????

Wiech
Wiech
2 lat temu

Gliwickie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji trzyma się dalej razem. Gliwiczanie za to płacą i będą dalej płacić. O zwykłych mieszkańcach Zarząd Miasta nie pamięta. Gdzie są parkingi, gdzie są ścieżki rowerowe, gdzie rozwój terenów zielonych, gdzie dopłaty do wymiany pieców – żeby nie śmierdziało, gdzie imprezy dla młodzieży, gdzie dofinansowanie dla innych sportów oprócz piłki nożnej. Ale podwyższyć i tak wysokie opłaty za parkowanie to trzeba, podwyższyć bardzo wysokie opłaty za śmieci to też trzeba – z całkowicie niesprawiedliwym naliczaniem opłat od powierzchni ( tak jakby powierzchnie tworzyły śmieci). Gratuluję władzom Miasta dużego samozadowolenia.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI