11 listopada w Gliwicach. Zobacz program uroczystości

11 listopada będziemy obchodzić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zaplanowano miejskie uroczystości na pl. Piłsudskiego oraz aż trzy okolicznościowe koncerty.

Gliwickie uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 12.30 od mszy świętej w intencji Ojczyzny. Liturgia zostanie odprawiona w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5). Później uczestnicy mszy przemaszerują na pl. Piłsudskiego, gdzie zaplanowano oficjalne uroczystości. Około godz. 14.30 żołnierze złożą meldunek i podniosą flagę państwową. Odbędzie się także apel poległych i salwa honorowa. O godz. 15.15 nastąpi złożenie kwiatów ku czci żołnierzy francuskich poległych w latach 1920‒22 w parku Starokozielskim (ul. Kozielska).

Tradycyjnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaplanowano także koncerty. 10 listopada w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a) o godz. 12.00 rozpocznie się Koncert Pieśni Patriotycznej współorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. 11 listopada do kościoła św. Barbary (ul. św. Barbary 2) na „Patriotyczne śpiewanie” zaprasza Tomasz Pasławski, gliwicki artysta. Początek wspólnego muzykowania o godz. 10.45. Na oba koncerty wstęp jest wolny.

Największa impreza artystyczna z okazji Święta 11 Listopada odbędzie się w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55‒57). W sobotę o godz. 18.00 rozpocznie się koncert „Warszawski Lutosławski”. Magda Navarette i Piotr Steczek wykonają zapomniane utwory Lutosławskiego, które tworzył w latach 50. i 60. pod pseudonimem „Derwid”. Walce, fokstroty, tanga – to będzie niesamowita podróż w czasie, na popołudniowe „fajfy” i potańcówki. Informacje o biletach są dostępne w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

Organizatorem miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości na pl. Piłsudskiego oraz koncertów w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II i Teatrze Miejskim w Gliwicach jest Miasto Gliwice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI