r e k l a m a


14 kwietnia rusza nabór do gimnazjów

spot_img
r e k l a m a

14 kwietnia rozpocznie się rekrutacja do gliwickich publicznych gimnazjów na rok szkolny 2015/2016. Nabór będzie prowadzony z wykorzystaniem elektronicznego systemu wsparcia.

W Gliwicach nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016 będzie prowadzony w 17 gimnazjach. Rekrutacja do klas ogólnodostępnych prowadzona będzie w oparciu o ujednolicone kryteria rekrutacyjne, obowiązujące we wszystkich publicznych gimnazjach na terenie miasta.

Natomiast do grup integracyjnych, terapeutycznych, dwujęzycznych i sportowych nabór będzie prowadzony z uwzględnieniem dodatkowych kryteriów.

System rekrutacyjny dostępny jest pod adresem www.gliwice-gim.edu.com.pl. Elektroniczna rejestracja będzie prowadzona w terminie od 14 kwietnia do 21 maja.

Do pierwszej klasy publicznego gimnazjum, któremu ustalono obwód, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia rodziców/opiekunów prawnych dzieci.

W przypadku dysponowania wolnymi miejscami, dzieci spoza obwodu biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym w oparciu o kryteria zawarte w statucie danego gimnazjum, a postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica kandydata. Kandydat spoza obwodu może ubiegać się o miejsce w 3 szkołach.

Na stronie elektronicznego naboru (www.gliwice-gim.edu.com.pl) w panelu publicznym będzie można wypełnić odpowiednio wniosek lub zgłoszenie do gimnazjum, a następnie wydrukować, podpisać i dostarczyć je – w przypadku wybrania obwodowego gimnazjum – do sekretariatu tej szkoły, a w przypadku szkoły spoza rejonu – do sekretariatu gimnazjum pierwszego wyboru (tj. gimnazjum wskazanego na pierwszym miejscu listy preferencji) – w terminie do 21 maja! Wniosek lub zgłoszenie można też pobrać i wypełnić w sekretariacie gimnazjum.

Pracownicy gimnazjum pierwszego wyboru lub gimnazjum obwodowego zweryfikują uzupełnione dane we wniosku lub zgłoszeniu, a następnie potwierdzą je w systemie. Potwierdzenie danych w systemie przez gimnazjum pierwszego wyboru powoduje zablokowanie możliwości wprowadzania zmian w formularzu. Aby wprowadzić zmiany należy zgłosić się do placówki pierwszego wyboru, w celu wycofania potwierdzenia wniosku/zgłoszenia w systemie.

Kandydat do gimnazjum, które objęte jest systemem rekrutacji elektronicznej, ma możliwość dokonania wyboru trzech szkół. Jeśli miejscem zamieszkania kandydata jest miejscowość Gliwice, wówczas należy również wskazać placówkę obwodową. W przypadku niezakwalifikowania się kandydata do żadnej ze wskazanych na liście preferencji gimnazjów, zostanie on zakwalifikowany do gimnazjum obwodowego.

Elektronicznym naborem nie są objęci uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, którzy starają się o przyjęcie do gimnazjum specjalnego lub oddziału integracyjnego oraz uczniowie przedkładający świadectwo uzyskane za granicą.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwiczanin
gliwiczanin
7 lat temu

Strona nie działa

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI