r e k l a m a


Sporo policji na drogach. Ruszyła akcja „Bezpieczny weekend”

Przed nami świąteczny weekend. W związku z tym na drogach pojawi się więcej stróżów prawa, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów i przestrzeganie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.

Policjanci z drogówki kontrolować będą również prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości. Działania drogówki pn. „Bezpieczny weekend” rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00 i będą trwały do 6 kwietnia, godziny 22.00. Na drogach Gliwic i powiatu pojawi się więcej patroli.

Mundurowi będą kontrolowali prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Dlatego lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Policjanci ruchu drogowego będą używać także do kontroli radiowozu nieoznakowanego z wideorejestratorem.

Stróże prawa będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Policyjne działania będą także obejmowały sprawdzenia, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Należy zapamiętać, że pasów i fotelików używa się po to, aby chronić życie i zdrowie.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI