Derby dla Piasta! Górnik Zabrze przegrywa u siebie 1:2 (TV)

Piast Gliwice już w 2. minucie meczu wyszedł na prowadzenie. Badia zdobył piękną bramkę po doskonałym dośrodkowaniu Carlesa Matrineza.

W 27. minucie do remisu doprowadził Adam Danch. Obrońca z Zabrza wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, a następnie pokonał bezradnego Alberto Cifuentesa. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:1.

Początek drugiej połowy należał do zawodników Górnika. Kilka razy mało brakowało, a wyszliby na prowadzenie. Jednak to Piast zdobył gola dającego trzy punkty. W pewnym momencie idealną piłkę zagrał Izvolt, a Szeliga bez problemu umieścił ją w siatce.

Trener Angel Perez Garcia zdjął z boiska Carlesa Martineza, Rubena Jurado oraz Gerarda Badię. Zastąpili ich odpowiednio Łukasz Hanzel, Bartosz Szeliga oraz Matej Izvolt.

Bardzo dobry mecz rozegrali: Kamil Wilczek, Gerard Badia, Kornel Osyra oraz Alberto Cifuentes. Należy pochwalić również Carlesa Martineza. Słaby występ zanotowali Adrian Klepczyński i Csaba Horvath.