r e k l a m a


Miasteczko Przeszłości powstanie w Gliwicach

11 czerwca na terenie Nowych Gliwic odbędzie się kolejna edycja Industriady. Motywem przewodnim Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego będą przemysłowe legendy.

Miasteczko Przeszłości powstanie na terenie Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” oraz przy Oddziale Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach (ul. Bojkowska 37), który mieści się w dawnej kopalni węgla kamiennego „Gliwice” i posiada jedną z najnowocześniejszych ekspozycji muzealnych w Polsce.

Uczestnicy imprezy poznają życie z epoki wielkich przemysłowców, takich jak Reden, Baildon czy Holtzhausen. To m.in. za ich sprawą Gliwice na przełomie XIX i XX wieku były ważnym ośrodkiem przemysłowym.

Między godz. 14.30 a 20.00 w Nowych Gliwicach odbędą się warsztaty artystyczne (m.in. malowanie żeliwnych replik, tworzenie form odlewniczych), historyczne gry i zabawy, inscenizacja komiksu „Człowiek z żeliwa”, wycieczki po terenie dawnej kopalni „Gliwice” i wiele innych atrakcji.

O godz. 20.00 niezwykły koncert da Krzysztof Kobyliński i przyjaciele, a wśród nich Hanna Banaszak i Orkiestra AUKSO Marka Mosia oraz Jakaterina i Stanisław Drzewieccy. Widzowie usłyszą fragmenty programów „Sagrada Familia” i „Ethnojazz Orchestra”.

Na terenie Radiostacji (ul. Tarnogórska 129) między godz. 15.00 a 20.00 będzie gra terenowa, film „Uwaga! Tu Gliwice” oraz wystawa „Magiczne oko”. Akademicki Klub Krótkofalowców zorganizuje także warsztaty „Radioreaktywacja”.

W Muzeum Techniki Sanitarnej (ul. Edisona 16) między godz. 13.00 a 17.00 będzie można zwiedzać oczyszczalnię ścieków, wziąć udział w warsztatach ceramicznych i zobaczyć pokaz wojskowy. Specjalną atrakcją Muzeum Techniki Sanitarnej będzie oryginalny saturator z lat siedemdziesiątych – każdy uczestnik Industriady będzie mógł poczęstować się kultowym napojem PRL-u: wodą z sokiem z saturatora.

W Starej Fabryce Drutu (ul. Dubois 22) zaplanowany jest bogaty program artystyczny: będzie przedstawienie dla dzieci, instalacja i wystawa „Sztuka drutu”, pokazy filmowe oraz spektakl „August Wilhelm Hegenscheidt. Portret wielkiego śląskiego przemysłowca”. Stara Fabryka Drutu będzie działać miedzy godz. 12.00 a 22.00.

Szczegółowe informacje na temat programu w poszczególnych miejscach biorących udział w Industriadzie 2016 dostępne są na stronie internetowej: www.industriada.pl.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI