spot_img

Akcja ratunkowa w Gliwicach. Mężczyzna nagle przewrócił się (wideo)

Leżał na chodniku nieopodal targowiska miejskiego przy ul. Lipowej w Gliwicach, był nieprzytomny – chorego, który nie oddychał, wypatrzyli policjanci z przejeżdżającego radiowozu i udzielili mu fachowej pomocy. Na miejsce przybyła też, powiadomiona przez przejeżdżających kierowców, karetka pogotowia. Ratownicy medyczni przejęli akcję reanimacyjną od policjantów.

27 grudnia po godzinie 9.00 policjanci z II komisariatu patrolowali rejon targowiska miejskiego. Przejeżdżając skrzyżowanie w rejonie ul. Lipowej i Okrzei, jeden z funkcjonariuszy zauważył leżącego z twarzą na ziemi mężczyznę. Policjanci zatrzymali radiowóz i podbiegli do nieprzytomnego, zakrwawionego człowieka. Powiadomili dyżurnego, a ten pogotowie — okazało się, że karetka już jedzie — ktoś wcześniej powiadomił o nieprzytomnym człowieku.

Funkcjonariusze sprawdzili funkcje życiowe starszego człowieka – nie oddychał. Ułożyli chorego w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej, pozwalającej na bezpieczne udrożnienie górnych dróg oddechowych ze sztucznej szczęki, usunęli wydzielinę oraz krew. Mieli w radiowozie torbę medyczną — rozpoczęli akcję reanimacji. Mężczyzna odzyskał oddech, był jednak cały czas nieprzytomny, gdy po chwili podjechała karetka pogotowia.

Monitoring miejski zarejestrował moment upadku – utrata przytomności nie była efektem działania osób trzecich a po prostu wynikiem problemów zdrowotnych. Chory został przetransportowany do jednego ze śląskich szpitali.

Pamiętajmy, kiedy widzimy kogoś leżącego na ulicy, chodniku czy trawniku — nie ignorujmy go, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Utrata przytomności może się przytrafić każdemu. Zadzwonienie pod numer alarmowy 112 może uratować komuś życie, niezależnie, czy ktoś stracił świadomość przez alkohol lub używki, czy też z powodu choroby.

spot_imgspot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
39,254fanówLubię to
1,012obserwującychObserwuj

AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS