r e k l a m a


Atak nożem na dworcu w Gliwicach. Nastolatek dźgnął ochroniarza

11 stycznia 2023 roku do Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach dotarło zgłoszenie, że na terenie stacji Gliwice nieznani sprawcy wielokrotnie ranili nożem pracownika ochrony dworca firmy Zubrzycki. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK i Policji ujęli jednego ze sprawców napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W środę, 11 stycznia br. pracownik ochrony dworca kolejowego w Gliwicach powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach, że na terenie holu dworca pracownicy ochrony firmy Zubrzycki, podczas wykonywania obowiązków służbowych, zostali zaatakowani nożem przez trzech nastolatków, którzy zakłócali ład i porządek publiczny na ochranianym obiekcie. Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach. Powiadomiono również Komendę Miejską Policji w Gliwicach.

Zobacz też: Atak z nożem w ręku na ochroniarza. Podejrzani w areszcie

Niezwłocznie po przybyciu na teren dworca, funkcjonariusze SOK i Policji zastali Zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielał pomocy medycznej rannemu pracownikowi ochrony, aby następnie został przewieziony na oddział ratunkowy Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach.

Mężczyzna został ugodzony nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha przez jednego ze sprawców.

Natomiast drugi z pracowników ochrony dworca podał mundurowym cechy charakterystyczne sprawców, a także wskazał kierunek w którym zbiegli. Funkcjonariusze w wyniku wspólnych poszukiwań na terenie stacji Gliwice, ujęli jednego z podejrzanych, który odpowiadał rysopisowi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 16-letni młodzieniec wspólnie z kolegami, jest osobą poszukiwaną przez policję, gdyż samowolnie opuścił Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczej w Siewierzu.

W toku dalszych czynności wyjaśniających drugi pracownik ochrony firmy Zubrzycki nagle zasłabł, gdyż jak się okazało miał ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej, powstałą w wyniku uderzenia ostrym narzędziem. Funkcjonariusze SOK niezwłocznie przystąpili do udzielenia niezbędnej pomocy, wzywając jednocześnie Pogotowie Ratunkowe, które po przybyciu udzieliło wykwalifikowanej pomocy medycznej. W wyniku napaści drugi z poszkodowanych pracowników ochrony został przewieziony do Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach.

Ujęty 16-letni nożownik został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Jak później ustalono funkcjonariusze Policji zatrzymali dwóch pozostałych nieletnich napastników na terenie miasta Gliwice i Pyskowice. Młodym przestępcom zostaną przedstawione zarzuty dotyczące narażenia pracowników ochrony na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

opuścił Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczej w Siewierzu- no to już wiemy jakie tam wychowanie Panuje.

Radzę poczytać co to jest bójka, napaść, atak, pobicie itp. w Polsce jest z tym cyrk a z różnymi skutkami to idzie się wyspecjalizować, wystarczy przeczytać Prawo w Polsce PanująceJ.

Nikt tym się nie zajmuję i są ofiary, w tym przypadku każdy wie/domyśla się kto jest winny ALE w nomenklaturze Polskiego „prawa” jest rozwijana choroba stosowana :-I

tomek
tomek
1 rok temu

za napad z nożem w ręku to jet moim zdaniem próba zabójstwa i tak to powinno być kwalifikowane.jeżeli czubek mając lat 16 biega z nożem to jak będzie miał siedemnaście to będzie nosił miecz albo kałacha

AMF
AMF
1 rok temu
Reply to  tomek

Oby nie doszedł do poziomu granatnika.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  tomek

zależy na kogo trafi, jeśli ten ktoś ma plecy to wiadomo że nawet jakby nożownik został ukrzyżowany mimo że nie miał noża to by prawo wydało odpowiedni wyrok ów „nożowników”. Taka polityka u Nas, to wina niskiego poziomu korupcji itp. w Republice z Polski :-I

zanac
zanac
1 rok temu

Ochroniarze nie mają broni, nie potrafią z niej korzystać, brak treningu psychologicznego.
Co tam emerytów zatrudniają co ich dzieci dźgają?!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI