Sukces straży miejskiej. Kobieta piła tanie wino – „sąd nie miał litości”

Dbanie o porządek publiczny to zadanie straży miejskiej. Instytucja ma w tym zakresie pewne sukcesy.

„2 grudnia 2022 r. dla jednej z mieszkanek Gliwic okazał się dniem brzemiennym w konsekwencje zdarzenia, które miało miejsce kilka miesięcy wcześniej” – tajemniczo zapowiada straż miejska na swojej stronie internetowej.

Okazuje się, że w maju, wieczorem, kobieta postanowiła napić się taniego wina na ulicy.

„Zapomniała albo nie chciała pamiętać, że w miejscach publicznych obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych” – dodaje straż miejska z Gliwic. „Tym samym popełniła wykroczenie z art. 43 1 ust.1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi” – informuje SM.

„Kiedy pojawiliśmy się na miejscu, kobieta dała upust swojej złości, używając w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych, tym samym naruszając przepis art. 141 Kodeksu Wykroczeń. Następnie rzuciła butelką, powodując jej rozbicie i zaśmiecenie ulicy, co jest wykroczeniem z art. 145 Kodeksu Wykroczeń” – czytamy w komunikacji SM.

Straż miejska oddała sprawę do sądu, a „sąd nie miał litości” – czytamy na stronie SM Gliwice

2 grudnia Sąd Rejonowy w Gliwicach uznał kobietę winną popełnienia wszystkich ww. wykroczeń i wymierzył jej karę jednego miesiąca ograniczenia wolności polegającą na obowiązku wykonywanie nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze trzydziestu godzin. Ponadto zobowiązał ją do pokrycia kosztów w kwocie łącznej 100 zł.

„Przypominamy… Każdy z nas ma prawo wyboru, ale też każdy ma obowiązek ponoszenia konsekwencji takiego wyboru” – przestrzega straż miejska z Gliwic.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erwin
Erwin
17 dni temu

Jak mogła pić tanie wino..jak wszystkie są drogie… Co oni piszą…to są szczury…uliczne… !!!

AMF
AMF
15 dni temu
Reply to  Erwin

Dokładnie, nawet głupie wino owocowe marketowe z tych najtańszych podrożało o 50% Z drugiej strony mleko podrożało 100% I jak tu nie pić?

Marabi
Marabi
16 dni temu

A gdyby piła drogie wino? Jaka byłaby kara?

AMF
AMF
15 dni temu
Reply to  Marabi

Byłaby kara Iby!

Ważna
Ważna
12 dni temu

Ogromny sukces straży miejskiej

Józek
Józek
12 dni temu

Jaki sąd sprawny w tej sprawie,ciekawe jakby to było jakby jakiś Celebryta na przejściu dla pieszych, kogoś potrącił ?Pewnie by było że pieszy z dużą prędkością wszedł na pasy ?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI