Będą czytali w różnych punktach Gliwic

23 kwietnia w kilkunastu punktach miasta będzie się działo! Organizatorzy gliwickich obchodów Dnia Książki zapewniają, że coś dla siebie znają osoby w każdym wieku i o różnych gustach literackich.

O godz. 11.00 na Skwerze Doncaster rozpocznie się happening Gliwice czytają! Jeśli lubisz czytać, musisz tam być – pokażmy, że czytanie jest ważne i modne.

W Forum o godz. 13.00 z czytelnikami spotka się Małgorzata Kalicińska. Autorka Domu nad rozlewiskiem opowie o swoich książkach i o pasjach literackich. W Forum będzie też można spróbować potraw przygotowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zaaranżowana KUCHNIA LITERACKA pozwoli poznać nie tylko regionalne smaki, ale i śląskie tradycje i gwarę. O godz. 16.30 wystąpią PANTERY, mażoretki z Młodzieżowo Domu Kultury. A o godz. 18.00 Akademicki Teatr „Remont” rozpocznie happening MY JESTEŚMY MOLE KSIĄŻKOWE. Będzie to krótka opowieść o tym, że miłość do książki, zaszczepiona już w wieku dziecięcym, przynosi najlepsze efekty.

W okolicach ulicy Barlickiego o godz. 14.00 wystartuje LATAJĄCY SERWIS CZYTELNICZY. Jest to happening Teatru Magazyn, działającego przy gliwickim MDK. Kto natknie się na ten wehikuł, będzie mógł zabrać ze sobą jedną z książek.

W Filii nr 1 MBP (pl. Inwalidów Wojennych 3) o godz. 10.00 i 11.00 odbędą się warsztaty SZYBKO, SZYBCIEJ I NAJSZYBCIEJ CZYTAJ KSIĄŻKI. Przeprowadzi je Centrum Edukacyjne Future.

W kilku punktach Gliwic zostanie przeprowadzona akcja PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ. Przynieś książki, które już przeczytałeś i wymień na takie, których jeszcze nie przeczytałeś! Gdzie będzie można to zrobić?

Oto lista miejsc:
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4)
Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” GCOP (ul. Studzienna 6)
Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej
Biblioteka Centralna i filie MBP: 5, 7, 9, 16,17,20, 21, 30
Palmiarnia
Modrzewiowy Dwór – Restauracja & Hotel
Cukiernia Śnieżka
Skwer Doncaster
W Filii nr 21 obędzie się Międzypokoleniowe Spotkanie Literackie, na które zaprasza Rada Osiedla i Klub Seniora Kopernik.

Gliwickie Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich udokumentuje Grupa Fotograficzna „Aczkolwiek” z MDK w Gliwicach. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia GLIWICE CZYTAJĄ członkowie grupy będą fotografować osoby czytające w przestrzeni publicznej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI